Kuru fasulyenin yanında insan yiyen "Pireneler yamyamı" bir kişiye daha saldırdı

Afganistan Savaşı gazisi Jeremy Rimbaud, bir psikiyatri ünitesinden kaçmıştı

Yamyam Jeremy Rimbaud, 2013'te Fransa'nın güneydoğusundaki Pau'da davaya getirilirken (AFP)

Bir çiftçiyi öldürüp kalbini ve dilini kuru fasulyeyle pişiren kötü şöhretli Fransız yamyam, kısa bir süreliğine gözetim altından kaçtı ve bir kadına saldırdı.

Afganistan'da asker olarak görev yapan 34 yaşındaki Jeremy Rimbaud, adı açıklanmayan son kurbanını çarşamba günü Toulouse'da yakaladı.

Soruşturmayı yürüten bir kaynak, "Kadın kesinlikle çok korkmuştu" dedi.

Rimbaud saldırıya geçtiğinde kadın, şehrin merkezine yakın bir yerde köpeğini gezdiriyordu.

Saldırgan, kadının kafasının arkasına yumruk attı ve bir sopayla kadına vurdu. Daha sonra yoldan geçenler olaya müdahale edip Rimbaud'yu kovaladı. Kadına, ünlü bir yamyamın saldırısına uğradığı ancak daha sonra söylendi.

22.00 sularında meydana gelen saldırı durduruldu ve Rimbaud, 2011'den beri tutulduğu güvenli psikiyatri ünitesine geri götürüldü. O yılın haziranında onbaşı, Afganistan'da Taliban'a karşı savaştığı bir görevden dönmüştü.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Aynı yıl 14 Kasım'da Rimbaud, Toulouse'un batısındaki Nouilhan'da Leopold Pedebidau adlı 90 yaşındaki bir çiftçiyi öldürmüş, ardından da cesedini parçalamıştı. Daha sonra dava belgelerinde, Rimbaud'nun nasıl "kurbanının dilini ve kalbinin bir parçasını kuru fasulyeyle pişirmek için kesip çıkardığı" anlatılmıştı.

Rimbaud sonra ikinci bir çiftçiyi öldürmeye çalışırken yakalanmış, cinayet suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasının ardından da "Pireneler yamyamı" olarak tanınmıştı. Suçluya "şizofren teşhisi konmuş ve Afganistan'da katıldığı savaş nedeniyle travma sonrası şoktan mustarip olduğu belirtilmişti."

Rimbaud'nun avukatı Maitre Francoise Seles, Rimbaud'yu Afganistan savaşının bir kurbanı olarak nitelemişti.

Yerel polis sözcüsü cuma günü şunları söyledi:

Hükümlü katil yeniden gözetim altına alındı.

Yetkililer, Rimbaud'nun nasıl kaçtığını öğrenmek için soruşturmanın sürdüğünü de ekledi.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU