Boğaziçi Üniversitesi Rektörü İnci'den görevden alınan 3 dekanla ilgili açıklama

İnci açıklamasında, "Görevleri ile ilgili işledikleri disiplin suçları nedeniyle açılan soruşturmalar sonucu YÖK, görevde bulunan üç öğretim üyesinin dekanlık görevinden alınmasına karar vermiştir" dedi

Fotoğraf: AA

Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Bayyurt, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özlem Berk Albachten ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Ercan dün görevlerinden alınmıştı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci ise, 3 dekanın görevden alınmasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

İnci paylaşımında şunları söyledi:

Üniversitemizin Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanları hakkında görevleri ile ilgili işledikleri disiplin suçları nedeniyle açılan soruşturmalar sonucu YÖK görevde bulunan üç öğretim üyesinin dekanlık görevinden alınmasına karar vermiştir.

Görevden alınan dekanların yerine görevlendirmeler en kısa sürede yapılacaktır. Boğaziçi Üniversitesi şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de akademik kalitesini özenle sürdürecek ve karar mekanizmalarının sağlıklı şekilde çalışması için gereğini yerine getirecektir.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU