John Lennon'ın Beatles şarkılarıyla ilgili tek pişmanlığı ortaya çıktı

Lennon, "Senin aranjmanların hakkında hiçbirimizin gerçekten hiçbir şey söyleyemediği bir dönem vardı" diyor

Yeni belgesel Get Back'te yer alan gizli bir sohbet John Lennon'ın The Beatles'la geçirdiği zamanla ilgili "tek pişmanlığını" ortaya çıkarıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Peter Jackson'ın 7 saatlik belgesel dizisinin ikinci bölümündeki an, George Harrison'ın gruptan ayrılmasından sonraki günlerde gizlice kaydedilen bir sohbet sırasında gerçekleşiyor.

Lennon, herhangi bir telefona cevap vermeyi reddettikten sonra, grubun birlikte gerçekleştirdiği son canlı performans ve kayıt için şarkılar yazdığı Twickenham stüdyosuna geliyor.

McCartney ve Lennon, Harrison'ın şarkı yazma sürecindeki artan hayal kırıklıklarını tartışmak için kameradan uzakta bir kafeteryada buluşuyor fakat ara yazılar izleyiciyi bilgilendiriyor:

Film yapımcılarının saksıya gizli bir mikrofon yerleştirdiğinden habersizler.

Şarkı yazarlığı konusundaki yüksek beklentileri tartışılırken McCartney, bir şarkının gidişatıyla ilgili belirli taleplerde bulunduğunda hem o hem de Harrison'ın kendisine biraz karşı gelmesinden hoşlanacağını Lennon'a söylüyor.

Lennon "Şimdi, geçmiş parçalarla ilgili tek pişmanlığım, çok korktuğum için onları istemediğim bir yere götürmene izin verdiğim an" diye yanıtlıyor ve ekliyor:

Ve sonrasında, tek şansım George'un devralmasına izin vermek ya da George'un ilgisini çekmekti.

Lennon daha sonra işbirliği sürecine şans verilmesini nasıl istediğini paylaşıyor.

 

wd.jpg
John Lennon, Paul McCartney'e fikirlerinden birini beğenmediğini söylemekten 'korktuğunu' itiraf etmişti (Walt Disney Studios)

 

Lennon daha sonra McCartney'e, "Eğer bana önerilerini sunuyorsan onları reddetmeme ve benim yazdığım kısımda hoşuma gidenleri tutmama izin ver" diyor.

Aynı şey aranjman için de geçerli çünkü hepsini reddedeceğin için hiçbirimizin aranjmanların hakkında hiçbir şey söyleyemediği bir dönem vardı.

Lennon şöyle ekliyor:

Pek çok kez haklıydın ve pek çok kez yanılmıştın.

Get Back'in üç bölümünün tamamı şimdi Disney Plus'ta izlenebilir. Belgesele dair incelememizi buradan okuyabilirsiniz.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU