Brad Pitt yaşlanmaktan şikayet etti: Dövüş Kulübü’nün ilk kuralını artık hatırlayamıyorum

Pitt, Matrix başrolünü geri çevirdiğini açıklamıştı

Filmin çok ünlü repliğine göre Dövüş Kulübü'nün ilk kuralı, Dövüş Kulübü hakkında konuşmamak (IMDb)

Artık yaşlandığına dikkat çeken Brad Pitt, Dövüş Kulübü’nin (Fight Club) ilk kuralını bile unuttuğunu söyledi.

Bir Zamanlar… Hollywood’da filmindeki (Once Upon A Time In Hollywood) performansı kadar son dönemdeki ödül törenlerinde yaptığı esprili konuşmalarıyla da gündemde olan Pitt, bu kez Santa Barbara Uluslararası Film Festivali’nde, Dövüş Kulübü’nde birlikte çalıştığı yönetmen David Fincher’ın elinden festivalin Maltin Modern Master Ödülü’nü aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ödül konuşması sırasında Pitt, ilerleyen yaşının sinema sektöründeki pek çok şeye yaklaşımını değiştirdiğini, hatta tüm zamanların en önemli kuralını unutmasına neden olduğunu vurguladı.

Oyuncu, “Bu gibi geceler bana yaşlandığımı gösteriyor. Epeydir bu işin içindeyim. Artık gece çekimlerini kaldıramıyorum ve böyle çekimleri dublörlere seve seve bırakırım. Dövüş Kulübü’nün ilk kuralını artık hatırlamıyorum” dedi.

Pitt sözlerini şöyle sürdürdü:

Böyle gecelerde ayrıca geriye bakıp gerçekten müteşekkir hissediyorum. Bana çok şey öğreten ve hayatıma dokunan bunca harika insanla tanışmış olmaktan dolayı çok şanslı hissediyorum. Burada olmaktan şükran duyuyorum, müteşekkirim.

Etkinlikteki bir röportaj sırasında Pitt, bilimkurgu klasiği Matrix’te oynama fırsatını geri çevirdiğini açıklamıştı.

Pitt, “Matrix’i geri çevirdim. Kırmızı hapı aldım. Vereceğim tek örnek bu. İkinci veya üçüncü film önerilmedi. Sadece ilki, netleştirmek adına söylüyorum” demişti.

NME

 

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

DAHA FAZLA HABER OKU