Muharrem Sarıkaya: Rahmi Turan’ın iddiasının bir de diğer yönü var…

Sözcü yazarı Turan, Erdoğan'ın CHP'li bir isimle külliyede görüştüğünü ve genel başkanlık konuşması yaptığını öne sürmüştü

Fotoğraf: AA

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de görüştüğü CHP’li bir isme“Senin genel başkan olman lazım” ifadesini kullanmasının “başka bir yönü daha olduğunu” yazdı.

Sarıkaya, bugünkü köşe yazısında siyaset kulislerinin Turan’ın yazısından sonra hareketlendiğini ve CHP’li ismi bulmaya çalıştığın söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Tahminlerin bir elin parmak sayısını geçmediğini belirten Sarıkaya, “olayın diğer yönünü” şu satırlarla anlattı:

Bu cepheden bakınca ben konunun diğer yanındayım; yani CHP’de genel başkanlığa yakıştırılan müstakbel aday sayısının  3-4’ü geçmemesine odaklıyım.

Bu durum bir yanından değerlendirildiğinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlikteki dinamizminin ne denli güçlü olduğu söylenebilir.

Diğer taraftan bakıldığında ise CHP’de genel başkan olmaya yatkın müstakbel isim sayısının ne denli az olduğunu gösterir.

Bu tartışmanın bir de diğer yönü var…

O da bu iddianın Cumhurbaşkanı’nın bir muhalefet partisinin iç işlerine müdahil olduğu yönünde yarattığı algı; bu da Külliye’deki kişinin iddiayı dile getirerek aslında ne denli yanlış çaba içinde olduğunu göstermeye yeter.

Independent Türkçe, Habertürk

DAHA FAZLA HABER OKU