Ahmet Hakan'dan Erdoğan'a: Eğer tutsak alındıysanız ekranda üç kez göz kırpın, Aydın Engin sizi kurtarsın

Tecrübeli gazeteci Aydın Engin, "Derin güçler Erdoğan'ı tutsak aldı" demişti

Fotoğraf: Twitter

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, tecrübeli gazeteci Aydın Engin'in "Derin güçler Erdoğan'ı tutsak aldı" sözlerine atıf yaparak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslendi. Hakan, "Eğer tutsak alındıysanız lütfen ekrana çıktığınızda üç kere göz kırpın... Kırpın ki Aydın Engin sizi kurtarsın" dedi.

T24 yazarı Aydın Engin, Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili Mezopotamya Ajansı'na verdiği söyleşide, "Burada Devlet Bahçeli’yi bile aşan, devletin derinliklerinde oldum bittim sahibi ve Türk milliyetçiliğini savunan Kürt halkını sürekli olarak isyan etmeye, Türkiye’yi bölmeye hazır olarak gören güçlerin bir ittifakı var. Kimilerine göre Tayyip Erdoğan bunlarla buluştu. Ama bana sorarsanız bunlar Erdoğan’ı tutsak aldı. Erdoğan’ın politikalarını artık bunlar tayin ediyor." ifadelerini kullanmıştı. 

Ahmet Hakan, bugün (25 Ağustos 2019) yayınlanan yazısının bir bölümünde Aydın Engin'in sözlerine yer vererek şunları söyledi:

Derin güçler Erdoğan’ı tutsak aldı” demiş Aydın Engin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakıyoruz:
Hiç de öyle tutsak alınmış gibi bir hali yok... Aksine kendinden emin bir şekilde politikalarını yürütüyor. Ancak buna rağmen Aydın Engin, Erdoğan’ın tutsak alındığından gayet emin...

*

Buradan Erdoğan’a sesleniyorum: Eğer tutsak alındıysanız lütfen ekrana çıktığınızda üç kere göz kırpın... Kırpın ki Aydın Engin sizi kurtarsın.


 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU