Otoban saldırganları tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi, kapıda karşılayan polis açığa alındı

Hasan Sel ifadesinde, "O anın stresiyle aynasını kırdım, geçiş mesafesi olmadığı için kaputa bastım" dedi

Fotoğraf: İHA

E-5 otoyolunun Pendik mevkisinde trafikteki anlaşmazlık yaşadıkları gerekçesiyle aracın önünü kesip araca hasar veren iki saldırgan tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

İçinde hamile bir kadının da bulunduğu araca saldıran Hasan Sel ve Hüseyin Sel, ifade vermek üzere gittikleri Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezii'nde karakol amiri tarafından kapıda karşılandı.

Saldırganları kapıda karşılayan karakol amirinin açığa alındığı öğrenildi.

amir.jpg
Fotoğraf: T24

"O anın stresiyle aynasını kırdım, geçiş mesafesi olmadığı için kaputa bastım"

İkilinin ifadesi yaklaşık 2 saat sürerken, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Saldırdığı aracın aynasını kırıp kaportasına zarar veren Hasan Sel, olayı şöyle anlattı:

Aynı gün 19.00 sıralarında kardeşim Hüseyin Sel idaresindeki araç ile D-100 Karayolu üzerinde seyrediyorduk. Biz güvenlik şeridinde seyretmiyorduk. Şikayetçilerin aracını sollarken araç ani bir şekilde önümüze doğru geçti. Biz ani fren yapıp durduk. Bir hasar oluşmadı. Bizim aracımızın sol şoför tarafı yan aynası katlandı. Bir şey olmadığını gördük. Elimizle önemli değil tarzı işaret yaparak yolumuza devam ettik. O araç sağ tarafımızdan emniyet şeridini de kullanarak yanımıza geldi. Kendi aracının sol tarafı ile bizim aracımızın sağ tarafına yanaşarak kasıtlı olarak sağ yan aynamıza çarptı. Sonrasında camını aşarak şoför mahallinde bulunan şahıs küfür ve hakaret etti. Biz yine acelemiz olduğu için durmadık. Ben de elimle, 'ne var, hayırdır' işareti yaptım. Küfürlerine küfürle ya da kötü bir sözle karşılık vermedim. Biz yolumuza devam ederken bizi durdurma çabaları devam etti. Sonra arkamıza geçerek trafik yavaşladığı anda arkamızdan çarptı. Bu çarpma aracımıza üçüncü çarpmaydı. Ben ve kardeşim araçtan inerek aracının başına gittik. Biz aracımızdan indiğimizde görüntüye yansımayan tahrik edici el hareketleri yapmaktaydı. Yanına geldiğimde camı açmasını istedim. Camı açmadı. Bana 'aynamı kırdın' diye yan aynasını gösterdi. Ben de o anın stresi ve psikolojik durumu ile istem dışı yan aynasını kırdım. Sonra aracını bizim araca çarptığı için, geçiş mesafesi olmadığı için aracın üzerinden geçmek zorunda kaldım. Bu geçiş sırasında kaput üzerine bastım. Sonra aracımıza binerek yola devam ettik.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Hamile olduğunu bilmiyordum"

Sel, ifadesinin ardından olayın mağdurları Yunus Emre Bahçıvan ve hamile olan eşinden şikayetçi oldu.

Sel, "Annemizi ziyaret ettikten sonra hakkımızda şikayet olduğunu öğrenerek en kısa sürede polis merkezine geldik. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdik. Ben kesinlikle bayanın hamile olduğunu bilmiyordum. Ve ‘hamileyim diye’ bağırmasını camlar kapalı olduğu için duymadım. Olay sırasında üzerimde bulunan ruhsatlı tabancamı kendi rızamla polise teslim ediyorum" dedi.

Hüseyin Sel: Amacım yatıştırmaktı

Hasan Sel'in ardından Hüseyin Sel de ifadesini verdi.

Hüseyin Sel, "Amacım onları yatıştırmak ve onlarla konuşmaktı. Hiçbir şekilde onlara sözlü veya fiili tahrik edici bir hareketim olmamıştır. Olayı yatıştırmak niyetindeydim. Zaten kaydedilen görüntülerde duruşum bellidir. Ben araç içindeki bayanın hamile olduğunu bilmiyordum. Daha sonra medyaya yansıyan görüntülerde bunu öğrendim" dedi.

"Belinde silah vardı, arabadan inseydik canımıza mal olabilirdi"

Saldırıya uğrayan aracın sürücüsü Yunus Emre Bahçıvan, olay sırasında araca zarar veren Hasan Sel'in belinde silah olduğunu gördüklerini ifade ederek, "Arabadan inseydik belki canımıza mal olabilirdi" diye konuştu.

Hüseyin Sel'e 1100 lira para cezası

Öte yandan, saldırıya uğrayan çiftin şikayeti üzerine Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliği'ne giden saldırganlardan  Hüseyin Sel'e trafik polislerince işlem yapılırken bin 100 lira para cezası verilip ehliyetine geçici olarak el konuldu. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU