Games of Thrones yıldızı Peter Dinklage: Gençken aşk hayatımı sabote ederdim

"Suçum hep aşkıma karşılık vermeyen birine tutulmaktı"

(HBO)

Peter Dinklage, iş 20'li yaşlarında aşık olmaya geldiğinde "kendini sabote ettiğini" söyledi.

Aktör, The New York Times'ın 22 Aralık Çarşamba günü yayımladığı söyleşide yakında gösterime girecek filmi Cyrano'yu, Game of Thrones'un finaline gelen tepkileri ve gençliğindeki ilişkilerini ele aldı.

Dinklage, o yıllarda "aşk fikrine aşık" olduğunu söyledi. Oyuncu "İnsan gençken aşkta Uğultulu Tepeler (Wuthering Heights) niteliği oluyor, Romeo ve Juliet de 40 yaşındakiler için yazılmadı" diye ekledi.

Game of Thrones'un 8 sezonluk yayını boyunca Tyrion Lannister'ı canlandıran ve 4 kez Emmy kazanan isim şöyle devam etti:

Suçum hep aşkıma karşılık vermeyen birine tutulmaktı. Çünkü mesafeyi korumak, yakınlaşmaktan daha romantik.

Karşılık vermeyeceğini bildiğiniz kişilere aşık oluyorsunuz, bu daha da fazla azap çektiriyor.

Sizinle ilgilenen kişilerle ilgilenmiyorsunuz.

Oyuncu, "beyninin nasıl çalıştığını" şöyle açıkladı:

Gençken kendimi sabote ederdim.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

52 yaşındaki Dinklage 2019'da eşi Erica Schmidt'in yazıp yönettiği Cyrano'nun Off Broadway galasında rol almıştı. Şimdiyse Joe Wright'ın Schmidt'in sahne müzikalinden uyarladığı yapımda, filme ismini veren karşılıksız aşk acısından mustarip şairi yeniden canlandıracak.

Filmde Cyrano'nun duygusal ilgi duyduğu Roxanne rolünde Haley Bennett ve Roxanne'in ilgisini çeken genç asker Christian rolündeyse Kelvin Harrison Jr. yer alıyor.

Kelime ustası Cyrano, aşk tanrısını oynuyor ve Roxanne'e olan hislerini, Christian'dan geldiği sanılan uzun mektuplarda ifade ediyor. Bahse konu oyun ilk olarak 1897'de Edmond Rostand tarafından yazıldı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU