Selahattin Demirtaş'tan 23 Haziran mesajı: İmamoğlu'nun desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz

HDP'nin eski eş Başkanı Demirtaş, İstanbullulara seslendi, "Sanırım bir kafa karışıklığı ya da kararsızlık yoktur" diyerek seçmeni oy kullanmaya çağırdı

Edirne cezaevinde tutuklu bulunan HDP'nin eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş, 23 Haziran için görüşlerini sosyal medya hesabından duyurdu. 

Partisinin 31 Mart tavrını 23 haziran için de sürdürdüğünü söyleyen Demirtaş, "Sanırım kafa karışıklığı, kararsızlık falan yoktur. Olmaması da gerekir kanımca. Çünkü çoktan seçmeli bir seçim değil bu. Demokrasi, barış, adalet, eşitlik, özgürlükler için bir yol açmak istiyorsak HDP'nin seçime ilişkin tavrı anlamlı ve önemlidir" diye yazdı.

 

 

 "Güzel bir gelecek umudunu asla yitirmedik" diyen Demirtaş, "Demokrasiye inanan bütün güzel insanlar birlikte olsun diye çabalıyoruz"  yazdı.

 

 

Demirtaş, mesajında "İkmamoğlu'nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.

 

Selahattin Demirtaş 31 Mart seçimleri öncesinde de Twitter'dan mesaj paylaşmış, HDP seçmenini sandığa gitmeye ve stratejik oy kullanmaya çağırmıştı.

 

Herkese merhabalar. Biliyorum, seçim sürecinde zaman zaman çok öfkelendiniz, isyan ettiniz. Haklısınız da. Ama artık bunları aşan bir durumdayız. Pazar günü sandıklar kuruluyor. Sandığa giderken, yanınıza günlük sığ siyasi tartışmaları almayın lütfen. Onları geride bırakın.Geçmiş tümden önemsiz değildir. Geçmişi, gördüklerimizi ve yaşadıklarımızı kesinlikle unutmayalım. Ama gelecek daha önemlidir. Daha iyi bir gelecek için, tüm seçmenlerimizi, partimiz HDP'nin seçim stratejisine destek olmaya çağırıyorum.Bu seçimin belirleyicisi direkt olarak sizsiniz. Belirleyici etkimizi sadece kayyumlardan geri alacağımız şehirlerde değil, her yerde göstermek için tarihi bir fırsat var kapımızda. Aday çıkarmadığımız şehirlerde kullanacağımız stratejik oylar, gücümüzün göstergesi olacak.

 

Independent Türkçe

 

DAHA FAZLA HABER OKU