Sarhoş sığırlar, çiftlik sahiplerinin yakayı ele vermesine neden oldu

Üç kardeşin işlettiği çiftlikte sığırlar ağızlarından köpükler saçarak sağda solda atlamaya başlamıştı

Yetkililer, kaçak içkilerin üretimi ve depolanmasına ilişkin daha fazla bilgi edinebilmek amacıyla soruşturma başlattı (Unsplash)

Hindistan'da sarhoş olan sığırlar, kaçak içki bulunduran çiftlik sahiplerinin yakalanmasına neden oldu.

Gucerat eyaletinin Ganghinagar bölgesinde Dinesh Thakor, Ambaram Thakor ve Ravi Thakor'un işlettiği çiftlikte sığırlar garip şekilde davranmaya başlayınca, çiftlik sahipleri endişelendi.

Dinesh Thakor, bir veteriner hekimle iletişime geçerek iki sığır ve bir buzağının hastalandığını, hiçbir şey yemediklerini ve ağızlarından köpükler çıkardıklarını söyledi. Ertesi gün ise sığırlar garip şekilde sağda solda atlamaya başlayınca kardeşler bu sefer başka bir veteriner hekimi arayarak çiftliğe gelmesini rica etti.

Bunun üzerine hayvanlara bakmak için çiftliğe giden hekim, sığırların su içtiği yalaktan kötü bir koku geldiğini ve konteynerdeki suyun sarılaştığını fark etti. Kardeşlerse veteriner hekime yalakların içine ağaç dalları düştüğünü, dalların üzerindeki çiçeklerin suyun renginin değişmesine neden olduğunu söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Veteriner hekim, çiftçilere sığırlara vermeleri için bir ilaç yazıp çiftlikten ayrıldı. Ancak hekim, koku ve renk değişiminin içki gibi başka maddelerden de kaynaklanabileceğinden şüphelenerek polise haber verdi.

Bunun üzerine polisler 4 Temmuz'da çiftliğe baskın düzenledi. Ekipler birçok içki şişesinin kırıldığını ve bunların hayvanların içtiği suya karıştığını tespit etti.

Polisler yaklaşık 35 bin Hindistan Rupisi (yaklaşık 4 bin TL) değerinde kaçak içkinin, yalakların içinde gizli bir bölüme saklandığını belirledi.

Yetkililer, "Hayvanlar büyük ihtimal hasar almış içki şişelerinden sızan alkolün karıştığı sudan içtiler" dedi.

Ekipler 101 şişe kaçak içkiye el koyarken, çiftlik sahipleri de gözaltına alındı.Independent Türkçe, Insider, Times of India

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU