Libya'daki Vatiyye Üssü'ne düzenlenen hava saldırısına dair MSB yetkilisinden açıklama: Bazı sistemlerde hasar meydana geldi

Yetkili, barış ve istikrarın temini için bölgedeki faaliyetlerin devam etmekte olduğunu bildirdi

Fotoğraf: AA

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne ait Vatiyye Hava Üssü'ne yönelik hava saldırısı sonucu bazı sistemlerde hasar meydana gelirken, bir Milli Savunma Bakanlığı yetkilisinden açıklama geldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Libya'daki Vatiyye Hava Üssü'ne yönelik saldırı gerçekleştirildiği bildirildi.

Konuya ilişkin olarak Milli Savunma Bakanlığı yetkilisi, Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne ait Vatiyye Üssü'ne yapılan saldırıda, bazı sistemlerde hasar meydana geldiğini belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

Saldırı darbeci Hafter'in ve dış güçlerin istikrarsızlık ortamını devam ettirme iradesini göstermektedir. Bu müdahaleler devam ettikçe, darbeci Hafter'e destek açıkça sürdükçe istikrarsızlık ve çatışma ortamı beslenecektir. Barış ve istikrarın temini için bölgedeki faaliyetler devam etmektedir.

Libya'da Türkiye'nin desteklediği Trablus merkezli Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) kullandığı ve Türk askerlerinin de bulunduğu Vatiyye Hava Üssü'nün bombalandığı öğrenilmişti.

Söz konusu hava üssündeki HAWK hava savunma sistemlerinin imha edildiği iddia edilirken, Türk porsonelinden can kaybı yaşanmadığı bilgisi aktarılmıştı.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU