Asgari ücretli işçi, 20 bin lira isabet eden piyango biletini haram olduğu gerekçesiyle yaktı

Bursa'da asgari ücretle çalışan bir işçi, 20 bin lira isabet eden Milli Piyango biletini haram olduğunu düşündüğü için yaktı. Bilet, bir rakamla 20 milyon lirayı kaçırdı

Milli Piyango'nun büyük ikramiyesi olan 80 milyon lira yılbaşı özel çekilişi çeyrek bilete çıktı. 

Büyük ikramiye 4’e bölünürken, kazananlardan biri İnegöl’den çıktı.

İnegöl’de 20 milyon TL büyük ikramiyeyi kazanan talihli merak edilirken, bir rakamla büyük ikramiyeyi kaçırıp 20 bin TL kazanan Esat Şahan isimli mobilya işçisi vatandaş, "Milli Piyango haram" diyerek bileti yaktı.

Bileti çocuğunun ısrarıyla aldı

İnegöl Online'ın haberine göre Şahan’ın “1358430” numaralı çeyrek biletine 20 bin TL çıktı. 

 

AW901444_04.jpg
Fotoğraf: İHA


Bu paradan rahatsız olduğunu söyleyen Şahan, “Alışveriş merkezine çay içmeye gittim. Hesabı ödemeye gittiğimde oradaki bayan bilet uzattı bilet alır mısınız diye. Ben de çocuğumun ısrarına dayanamayarak bilet satın aldım. Bileti sorgulattığımda son bir rakam ile 20 milyon TL’yi kaçırdığımı gördüm. Çeyrek bilet olan biletime 20 bin TL vurdu. Haram para olduğu için bilete dokunmadım, paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim, haramı evlerine sokmasınlar” dedi.

Patronu 1 maaş ikramiye verdi

Şahan'ın patronu bu davranışından sonra personeline 1 maaş ikramiye vereceğini söyleyerek, "Helali hoş olsun. Esat ikramiyeye takılı kalmadı. Yaptığı çok güzel bir davranış. Bugün haram 20 bin TL’yi yaktı. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.


İHA

DAHA FAZLA HABER OKU