Şanlıurfa Valisi: Rasulayn'a dönenlerin sayısı 30 bini buldu

Rasulayn Hastanesini ziyaret eden Vali Erin, "Bölgedeki çalışmalarımız tüm hızıyla ilerliyor" dedi

Rasulayn Hastanesi / Fotoğraf: AA

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Suriye'nin Rasulayn ilçesine dönenlerin sayısının 30 bine ulaştığını söyledi.

Vali Erin ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş ile beraberindeki Türk heyeti, Suriye'nin Rasulayn ilçesinde inceleme ve temaslarda bulundu.

Rasulayn Hastanesini ziyaret eden Vali Erin, burada görevli sağlık personeliyle görüştü.

Vali Erin, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Rasulayn ilçesinde terörün izlerinin silinmeye çalışıldığını söyledi.

Rasulayn Hastanesinin tadilatı için çalışmaların başladığını belirten Erin, "Burada askerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli hizmetler veriyoruz. Bölgedeki tüm çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde sürüyor. Şu anda Rasulayn bölgesine dönenlerin sayısı 30 bini buldu. Buradaki hizmetlerimiz ve çalışmalarımız tamamlandığında bu sayı artar. Hızlı bir şekilde dönüşlerin olduğunu herkes görecektir" diye konuştu.

"Hastane, 200 yataklı olarak planlandı"

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş da terörden arındırılan bölgelerde sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Bölgeye dönenlerin sayısının artışına paralel olarak sağlık hizmetlerini de artıracaklarını anlatan Erkuş, "Buraya gelen kişi sayısı arttıkça polikliniklerde ayrıntılı şekilde hizmetlerimiz de devreye girecektir. Rasulayn hastanesini 200 yataklı olarak planlayıp, kurguladık. Burada Sağlık Bakanlığımızın işletmiş olduğu herhangi bir hastane gibi hizmet vermek istiyoruz" dedi. 

Heyet, temaslarının ardından Türkiye'ye döndü.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU