Karayip Korsanları’nın yeniden çevrimi sürprizle geliyor

Filmin senaryosu son dönemin popüler dizisi Chernobyl’in senaristine emanet edildi

Johnny Depp, serinin 5 filminde de Kaptan Jack Sparrow karakterine hayat vermişti (Disney)

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti’nin (Pirates of the Caribbean: The Curse of The Black Pearl) üzerinden 16 yıl geçti. Kaptan Jack Sparrow ve maceralarının Disney’in gözdesi olduğu günler çok geride kaldı.

Son olarak 2017 yapımı Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) eleştirmenlerin olumsuz yorumlarının hedefi olmuş, yapım dünya çapında 795 milyon dolar (yaklaşık 4,5 milyar TL) hasılat elde ederek en düşük hasılatlı ikinci Karayip Korsanları filmi olmuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak Disney, Karayip Korsanları’ndan umudunu kesmiş değil. Filmin yeniden çevriminin yolda olduğu geçen sene açıklanmıştı. Ancak serinin senaristleri Rhett Reese ve Paul Wernick şubatta projede yer almayacaklarını bildirmişti.

The Hollywood Reporter’da yer alan habere göre yeni filmin senaristleri bulundu: Ted Elliot ve Craig Mazin.

Ted Elliot, Karayip Korsanları’na yabancı bir isim değil. Elliot, Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı hariç serinin tüm filmlerinde senaryo ekibinde yer almıştı. Craig Mazin ise projeye ilk kez dahil olacak. Mazin, iki Hangover filminde, Avcı Kış Savaşı’nda (The Huntsman: Winter’s War) ve HBO’nun popüler dizisi Chernobyl’de görev almıştı.

Elliot ve Mazin’in senaryonun yazım sürecinde seriye bağlı mı kalacağı yoksa projeye tamamen yeni bir soluk mu getireceği bilinmiyor. Kesin olan tek şey Johnny Deep’in canlandırdığı meşhur Kaptan Jack Sparrow’u beyaz perdede yeniden görmeyeceğimiz.

Basında yer alan haberlerde Karayip Korsanları’nın meşhur kaptanının yerini Redd adında kadın bir korsana bırakacağı belirtilmişti.

 

Independent Türkçe için derleyen: Sezin Bala

DAHA FAZLA HABER OKU