Dilipak: Halkta adalet konusunda ciddi kaygılar var

Akit yazarı: Seçim sonrası sukut-u hayale dönüşen bir değişim talebi vardı

Fotoğraf: Twitter

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye'de halkın adalete karşı ciddi kaygıları olduğunu söylerken "Seçim sonrası sukut-u hayale dönüşen bir değişim talebi vardı" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dilipak, "Nerede kalmıştık" başlıklı köşe yazısına "Silahlar konuşunca insanlar susuyor" ifadesiyle başladı ve özetle şunları yazdı:

Dünyevi kazanımları gözümüze çok yaklaştırırsak, arkasında öteki dünyayı kaybedebiliriz. Ve hele dünyevi kazanımlar manevi kayıpların üzerine asla bir şal gibi örtülmemeli. Aksine bu süreci, heyecanı, mutluluğu şimdi, sorunları çözmek için, gerçeklerle yüzleşmek için bir fırsat bilmeliyiz.

Aile ve gençlik iki temel sorun. Tarım ve sağlık bir başka iki sorun. Ekonomi ve dış politika da öyle. Dijital çağa doğru sürüklenirken altyapımızın olmaması çok büyük bir eksiklik. Geç kaldık ve hâlâ bir hareketlilik de gözükmüyor. Bunu engelleyen bir el var. Bu da siber güvenlik açığını her gün daha fazla büyütüyor. Bunun ekonomi, siyaset, günlük hayat, savunma ve dış politikada olumsuz sonuçları var..

Halkta yolsuzluklara karşı, adalet konusunda ciddi kaygılar var. Seçim sonrası sukut-u hayale dönüşen bir değişim talebi vardı.

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU