Diyarbakır Kulp belediyesi eş başkanları tutuklandı

Savcılık ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle Kulp Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Kulp belediyesi eş başkanları Mehmet Fatih Taş ve Fatma Ay'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 12 Eylül'de sivil bir aracın geçisi sırasında gerçekleşen patlamada 7 kişi yaşamını yitirmişti / Fotoğraf: AA

Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki el yapımı patlayıcı saldırısı ilgili gözaltına alınan HDP'li Kulp Belediyesi eş başkanları Mehmet Fatih Taş ve Fatma Ay'ın da arasında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden vatandaşların bulunduğu araca el yapımı patlayıcıyla düzenlenen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı saldırıyla ilişkin soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bir adrese düzenlenen operasyonda hakkında yakalama kararı verilen Fatma Ay gözaltına alındı.

Fatma Ay ile daha önce gözaltına alınan HDP'li Kulp Belediye Başkanı Taş, HDP İlçe Başkanı Abidin Karaman, Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şener Aktaş ve Mehmet Emin Ay emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan 5 zanlı da tutuklandı.

Belediyede arama yapılmıştı

Kulp Belediyesine ait bir aracın saldırının gerçekleştiği yerde patlamadan kısa süre önce görüldüğü iddiası ve tanık ifadeleri üzerine olayın ardından polis ekiplerince Kulp Belediyesi ile HDP Kulp İlçe Başkanlığında yapılan aramada, kamera kayıtlarıyla bazı dokümanlara el konulmuştu.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 12 Eylül'de sivil bir aracın geçisi sırasında gerçekleşen patlamada 7 kişi yaşamını yitirmişti.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU