Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal: En güzel şampiyonluklarımız henüz kazanmadıklarımızdır

Fenerbahçe Koleji'nin yeni eğitim yılı açılışına katılan Fenerbahçe Futbol Takımı Teknik Direktörü Ersun Yanal, "En güzel şampiyonluklarımız henüz kazanmadıklarımızdır" dedi

Ersun Yanal / Fotoğraf: fenerbahce.org

Fenerbahçe Koleji'nin Ataşehir'deki yerleşkesinde düzenlenen yeni eğitim yılı açılış törenine katılan Ersun Yanal, yaptığı konuşmada eğitimin önemine dikkati çekti. 

Öğrencilerle buluşmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Ersun Yanal, "Sahaya çıkmaktan daha heyecanlı. Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanım, değerli yöneticilerim, değerli hocalarım, değerli veliler ve sevgili çocuklar hepinizi selamlıyorum. En içten duygularımla eğitim yılının hepiniz için başarılarla dolu geçmesini temenni ediyorum. Burada bulunmaktan sonsuz mutluluk duymakla birlikte bir o kadar da heyecanlıyım. Bir ülkenin geleceğiyle buluşmak heyecan verici. Bu geleceğin kendisi olan çocuklarımız Fenerbahçe arması altında eğitim görüyorsa heyecanlanmamak mümkün değil" ifadelerini kullandı. 

Çocukların çok önemli olduğunu vurgulayan Yanal şunları kaydetti: 

Eğitime, çağdaş yaşama olması gereken katkısını kulüp tüzüğüne taşıyan bir camianın üyesiyim. Bu eğitim ve çağdaş yaşam tasarılarını Mustafa Kemal ilkeleri üzerine ve anayasasına koyan topluluğun üyesiyim. Cehaletin toplumları nasıl yerinde saydırdığını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden sizler çok önemlisiniz. Bu ülke ve cumhuriyet kadar önemlisiniz. Ne zaman nerede olursanız olun tıpkı kulübüm, başkanım ve camiam gibi ben de yanınızda olacağım.

Yanal konuşmasını "En güzel söz size söylenmeyen sözdür. En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımızdır. En güzel şampiyonluklarımız henüz kazanmadıklarımızdır" diyerek bitirdi. 

Açılışa, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, futbol takımı idari menajeri Volkan Ballı, antrenör Volkan Demirel, futbolcular Adil Rami ve Harun Tekin de katıldı. 

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU