Perinçek, ‘Ajan mısınız’ sorusuna yanıt verdi

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, ‘Ajan mısınız’ sorusuna, ‘CIA işkencehanelerinde 16 yılını geçirmiş, ABD'nin bir numaralı düşmanıyım' diye yanıt verdi. Perinçek, Gül, Babacan ve Davutoğlu’nu ise ‘FETÖ’nün siyasi olmakla’ itham etti

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Euronews'te katıldığı programda, kendisine yöneltilen, ‘Hakkınızda kafa karışıklığı var. İnsanlar sizi anlamlandıramıyor. Ajan mısınız’ sorusuna yanıt verdi. Perinçek, "CIA de aynı soruyu soruyor. Beş kuşakla hapis yatmış, CIA işkencehanelerinde 16 yılını geçirmiş, ABD'nin bir numaralı düşmanıyım" dedi.

Gül, Babacan ve Davutoğlu siyasi ayak

15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayaklarının hala aydınlatılmadığını ileri süren Perinçek şunları söyledi:

Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu. İşte bunlar FETÖ'nün siyasi ayağı. Amerika denetimindeki muhalefet siyasi ayak diye Tayyip Erdoğan'ları göstermeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan FETÖ'yle ölümüne savaşıyor. Ölümüne savaşanlara siyasi ayak demek hiç gerçekçi olmuyor.

Perinçek röportajda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ‘Atlantik'in belediye başkan adayı’ olarak tanımlarken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için ise ‘O da İmamoğlu'nun kadını... PKK'nın dostu, HDP'nin dostu. Onları kurtarmaya çalışan FETÖ'nün dostu. Amerika cephesinde yer alan cesur hanımefendilerden biri’ ifadelerini kullandı. Perinçek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için ise ‘Benim gördüğüm, hükümet içerisinde vatansever çizgide duran hükümet üyelerinden biri’ dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU