Karamollaoğlu: Darbenin siyasi ayağı AK Parti'dir

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanları cezalandırmakta hiç tereddüt göstermiyor"

Temel Karamollaoğlu / Fotoğraf: İHA

15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, darbenin siyasi ayağının "bizzat AK Parti'nin kendisi" olduğunu söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Karamollaoğlu, sözlerini "AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta ne yazık ki hiç çekinmiyor" diye sürdürdü.

"Olan garibana oluyor"

Açıklamasına "15 Temmuz’la alakalı şu soruyu sormak istiyorum" diye başlayan Saadet Partisi lideri, sözlerine "Darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? Üç yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz" diye devam etti.

"İktidar bu soruya cevap vermemekte ısrarcı" diyen Karamollaoğlu, "Darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip buluyorlar, fakat işin siyasi ayağını bir türlü bulamıyorlar. Olan yine gariban, kimsesi olmayan insanlara oluyor" ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA HABER OKU