MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı: Çağrımız sonrası 200 firma indirime gitti

İndirim çağrılarına ilk etapta yaklaşık 180 firmanın olumlu yanıt verdiğini belirten Asmalı, "Bu daha sonra 200'e kadar çıktı. Yüzde 15-20 oranında bir fiyat indirimine gittiler" dedi

Fotoğraf: AA

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, A Para'da katıldığı bir programda derneğin tüm sektörlere yaptığı indirim çağrısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu çağrıya ilk etapta yaklaşık 180 firmanın olumlu yanıt verdiğini belirten Asmalı, "Bu daha sonra 200'e kadar çıktı. Yüzde 15-20 oranında bir fiyat indirimine gittiler" dedi.

Asmalı şöyle devam etti:

Enerji fiyatlarındaki sonradan yapılan artışlar, yeni yılla birlikte asgari ücretlerde yapılan artışlar bir miktar zamlar noktasında olayı kalıcı hale getirdi. En azından bunun daha yükselmesi önlemiş oldu bu kampanyalar. Bunun yanında direk kura bağlı olan mesela inşaat sektöründe demir bunlardan biri. Direkt kurla birlikte hareket ediyorlar, kur düşünce gerçekten geri çekiyorlar ama çimento için aynı şeyi söylemek mümkün değil maalesef.

"Cefasına katlanmamız lazım"

Asmalı ayrıca, "Hepimiz şunu biliyoruz, bu ülke hepimizin. Bu ülkede iyi günlerde kazanıyorsak, ülkenin sıkıntıya girdiği, ekonominin sıkıntıya girdiği yerde cefasına katlanmamız lazım. Burada bir mütevazi karlara razı gelip insanlarımızın alım gücü noktasında bir etiket fiyatları hepimizin arzusu" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU