Apple CEO'su Tim Cook kadın sapığına karşı mahkemeden uzaklaştırma kararı çıkarttırdı

Mahkeme belgelerine göre 45 yaşındaki kadın, Tim Cook’la cinsel ilişkiye girmek istediğini söylüyor

Tim Cook, Steve Jobs'un 24 Ağustos 2011'de görevden ayrılmasının ardından Apple'ın yeni CEO'su olmuştu (Reuters)

Apple CEO'su Tim Cook, e-posta adresine silah fotoğrafları gönderdiğini ve evinin önünde sürekli dolaştığını söylediği bir takipçisine karşı uzaklaştırma kararı aldırdı.

İddiaya göre ABD'nin Virginia eyaletinden bir kadın, 2021 boyunca Apple CEO'sunu tehdit etti. Kadının Cook'un e-posta adresine dolu olduğu görülen silahların fotoğraflarını yolladığı ve Porsche arabasıyla Cook'un Palo Alto kentindeki evinin önünde gezdiği bildirildi.

Kadının 22 Ekim'de Cook'un evine geldiği ve güvenliğin oradan ayrılması isteğine uysa da bir süre sonra bölgeye geri döndüğü ifade edildi.

Şirketin başvurusu üzerine Santa Clara County Yüksek Mahkemesi, kadının ateşli silah taşımasını, Apple tesislerine girmesini, Apple çalışanlarıyla konuşmasını veya Cook'un evine yaklaşmasını yasaklayan geniş kapsamlı bir karar çıkardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dahası, kadının kendisini CEO'nun eşi ve çocuklarının annesi sandığı ve Twitter'da "Cook" soyadını kullandığı aktarıldı. Öte yandan Cook eşcinsel ve 2014'ten beri kimliği hakkında sıklıkla açıklamalarda bulunuyor.

Kadının Cook'a yönelik takıntısı 2020 sonbaharında Twitter'da Apple CEO'sunu bir gönderiye etiketlemesiyle ortaya çıktı. Apple CEO'su bu davranışların giderek "tehditkar ve son derece rahatsız edici" olduğunu ifade etti.

Mahkeme belgelerine göre kadın, Cook'a gönderdiği yaklaşık 200 e-postadan birinde CEO'yla cinsel ilişkiye girme arzusunu dile getirdiği sabrının "neredeyse tükendiğini" yazdı.

45 yaşındaki kadının sosyal medyada Cook'un yanı sıra Google CEO'su Sundar Pichai ve Microsoft CEO'su Satya Nadella'dan da tehditkar bir şekilde bahsettiği bildirildi.

Öte yandan kadının zihinsel sağlık sorunlarından mustarip olabileceği düşünülüyor. Konunun aydınlatılmasını sağlayacak duruşma, 29 Mart'ta gerçekleşecek.

 

Independent Türkçe, The Mercury News, Futurism

Derleyen: Çağla Üren

DAHA FAZLA HABER OKU