HAÇİKO Başkanı Gedik: Mamada KDV indirimi sözünü aldık

Hayvan mamalarındaki KDV oranının düşürülmesi için söz aldıklarını söyleyen Gedik, çalışmaların birkaç aya sonuçlanacağını umduklarını belirtti

Fotoğraf: AA

HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'dan, hayvan mamalarındaki KDV'de sadeleştirilmeye gidileceğinin ve yüzde 18 KDV oranının düşürüleceği sözünü aldıklarını söyledi.

Hürriyet'in haberine göre, Gedik, uzun zamandır hayvanseverlerin gündeminde olan “mamada KDV indirimi” konusu ile ilgili olarak Bakan Yardımcısı Gürcan’ı ziyaret etti.  Gedik’e dernek yönetim kurulu üyeleri avukat Yıltay Günay, Esra Fazlıoğlu ve Meltem Akman’ın da eşlik etti.

Ömür Gedik, görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, KDV'de sadeleştirilmeye gidileceğini belirterek şunları söyşedi:

Mahmut Gürcan’a kedi ve köpek mamalarının lüks değil ihtiyaç olduğunu, yüzde 18 KDV oranının yansıdığı mama fiyatlarıyla insanların hayvan sahiplenmekte ve evdekileri beslemekte zorlandığını anlattık.

Bakan yardımcımızdan hayvanseverler için güzel haberin sözünü aldık. Mahmut Gürcan, KDV’de sadeleştirmeye gidileceğini ve mamalardaki yüzde 18 KDV oranının düşürüleceğini söyledi. Birkaç aya bahsettiği çalışmaların sonuçlanacağını umuyoruz.

Döviz kurundaki artış sonrası kedi ve köpek mamalarında da yüksek fiyat artışı yaşanmış, hayvanseverler de mamalardaki KDV oranının düşürülmesini talep etmişti. KDV indirimi talebiyle sosyal medyada açılan etiketler TT listesine girmişti.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU