İYİ Parti'li Ağıralioğlu: 'Demokrasi ülkeye Diyarbakır'dan gelecektir' diyenlerin yaptıkları ortadadır

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu paylaşımında "Sayın Erdoğan gibi Diyarbakır vurgusu ile siyasi alan açmaya kalkmak, hatada ve aynı macerada ısrar etmektir" ifadelerine yer verdi

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün DEVA Partisine yaptığı ziyaretin ardından yaptığı açıklamada "Şuna kesinlikle inanıyorum. Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer" ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu ise bugün Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Demokrasi ülkeye Diyarbakır'dan gelecektir diyenlerin ve bize çözüm sürecini, devamında da 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır!" ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır"

Ağıralioğlu şunları kaydetti:

Diyarbakır dâhil memleketimizin 81 iline, 84 milyonun tamamına ve bütün ülkeye ne fayda ve hayır gelecekse yolu TBMM'den geçer.

TBMM'den geçmeyen ve her ferdini ayırmadan kucaklayamayan vizyonsuzluğun, memleketi 20 senede nereye getirdiği aşikârken Sayın Erdoğan gibi Diyarbakır vurgusu ile siyasi alan açmaya kalkmak, hatada ve aynı macerada ısrar etmektir.

Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU