Cemal Enginyurt: Melih Gökçek de Osman Gökçek de hesap verecek

"2033 Haziran'ında da olsa seçim Allah’ın izniyle bu millet adına senden hesap soracağız"

Kanal 42 TV'de yayınlanan Sümen Altı programına katılan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül'ün sorularını yanıtladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Cemal Enginyurt, katıldığı bir televiyon programında , Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde eskiden kalma çok sayıda FETÖ'cü olduğunu söyleyen ve "Genel sekreterim Kamil Kılıç FETÖ'cüydü" diyen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için, "Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'na sesleniyorum. Melih Gökçek'i derhal tutuklayın. Melih Gökçek FETÖ'cü olduğunu itiraf etmiştir. FETÖ'cülüğün miladı mı olur" dediği için  Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in kendisini aradığını söyledi.

ankapark.jpg
Cemal Enginyurt, Ankapark önünde yaptığı basın açıklamasında Melih Gökçek'in hesap vermesi gerektiğini söylemişti / Fotoğraf: DP

 

"Öyle sanalda tehdit ederek adamlık olmuyor"

Osman Gökçek'in kendisine ‘Bugüne kadar bizim televizyona çıkıyordun, şimdi ne değişti de Melih Gökçek'e kötü diyorsun, bize saldırıyorsun' dediğini aktaran Enginyurt, şöyle konuştu:

Yahu oğlum size saldırdığım falan yok. Sizin bir hukuksuzluğunuz var ortada. Senin baban bir hukuksuzluk yapmış. Esas problem de nereden çıktı? Temel Beye bu Melih Gökçek insani olmayan bir tweet attı. Ben de bunu eleştirdim. Dedim ki ‘Bu ne İslama ne de insanlığa yakışmaz. Bu mu senin ahlak anlayışın? Bu mu senin insanlığın?' Bunu da söyledim Osman Gökçek'e. Telefonumu kapattı, açmadı ama bir yerde karşılaşacağız. Karşılaştığımızda da ona bir güzelliğim olacak. Osman Gökçek kim tehdit kim? Alayı Aslan olsa ne yazar onların. Bin tane Gökçek olsa ne yazar Cemal Enginyurt'a? Vız gelir tırıs gider ya. Öyle yazarak, çizerek de olmuyor. Delikanlı adam gelecek. Yerimiz yurdumuz belli. Ankara sokaklarında tek başıma dolaşıyorum. Bir sürü yanında çakalı iti var. Eğer yüreği yetiyorsa, o kadar cesurlarsa gelsinler. Öyle sanalda tehdit ederek adamlık olmuyor. Adamlık ortaya çıkmakla olur

"Böyle bir keyfilik olur mu?"

Melih Gökçek'in ise Ankapark'ın önünde yaptığı eylemin ardından kendisini  aradığını söyleyen Cemal Enginyurt, Gökçek ile aralarında geçen diyalogu ise şöyle aktardı:

Ben kendine sordum. ‘Sen; bu Demokrat Parti'den ne istedin? Bu binayı neden  sanayi atık bölgesi ilan ettin' dedim. Bana sözü söyleyen o. ‘Ben, öndeki binayı istedim. Turgut Özal kampüsü yapacaktım orayı. Vermediler bana sanayi atık alanı ilan ettim' diyor. Bir devlet yönetme, bir belediye yönetmenin mantığına bakın ya. Böyle bir keyfilik olur mu ya?

Yayında Melih Gökçek'e seslenen Enginyurt, "Vallahi de hesabını vereceksin billahi de hesabını vereceksin. Bunlar sormayacaklar sana hesabını belli oldu. Demokrat Parti geldiği gün vallahi de hesabını vereceksin billahi de hesabını vereceksin. Osman Gökçek sen de vereceksin. Bu milletin hakkına hukukuna aksi nasıl davrandıysanız, Demokrat Parti'ye yaptığınız bu zulmün hesabını sizden soracağız. 2033 Haziran'ında da olsa seçim Allah'ın izniyle bu millet adına senden hesap soracağız" dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU