Bankalar icra işlemi yapmadığı halde 271 otel icradan satışa çıkarıldı

Pandemi nedeniyle bankalar kredi alacaklarını takibe alıp icra işlemi yapmadığı halde 271 otel icradan satışa çıkarıldı

İcralık otellerin illere göre dağılımında Muğla 16 otel ile ilk sırada / Fotoğraf: AA

Pandemi nedeniyle bankalar borçlarını ödeyemeyen oteller için icrada işlemi yapamadığı, Türkiye akdenizde en çok ziyaretçi alarak bölgede lider konumuna geldiği 2021 yılında bile 83 otel icralık oldu. İcralık otellerin illere dağılımında Muğla 16 otel ile ilk sırada.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

2021 yılında Türkiye genelinde irili ufaklı 88 otel icralık olurken, bunların arasında en yüksek muhammen bedele sahip olan otel 440 milyon lira ile Muğla'dan Les Ottomans Otel oldu.

İcra Burada'da yer alan bilgiye göre, icralık otel sayısında Muğla 22 otelle ilk sırada yer alırken, onu 16 otelle İstanbul ve 12 otelle Antalya takip etti.

2019 yılında Balıkesir'den 6, İzmir'den 4, Bitlis, Hatay ve Aydın'da 3'er, Kayseri, Mersin ve Ankara'dan 2'şer; Kocaeli, Nevşehir,Rize, Trabzon, Sivas, Mardin, Kırıkkale, Kahramanmaraş, Isparta, Erzurum, Çanakkale, Bursa, Bartın'dan birer oteli icradan satışa çıktı.

En pahalısı Les Ottomans Otel

İcradan satışa çıkarılan tesisler arasında tatil köyü, pansiyon, 5, 4, 3 yıldızlı oteller, şehir otelleri ve apart oteller bulunuyor. İcralık olan oteller arasında en yüksek muhammen bedele sahip olan otel ise geçtiğimiz aylarda icradan satılacağı duyurulan 440 milyon TL değerindeki Les Ottomans Otel oldu.

 

Dünya

DAHA FAZLA HABER OKU