İsmail Saymaz: AK Partili Rasim Arı, İYİ Parti'ye geçiyor

Rasim Arı'nın şubat ayında İYİ Parti grup tolantısına katılacağı ve rozetinin Genel Başkan Meral Akşener tarafından takılacağı kaydedildi

Fotoğraf: AA

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, görevinden ve AK Parti'den istifa eden eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın İYİ Parti'ye katılacağını yazdı.

"Rozetini Meral Akşener takacak"

Saymaz yazısında, şu ifadeleri kullandı:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti'den istifasını açıkladı. Aslında bu, Arı'nın son bir yıl içindeki ikinci istifası. Çünkü 31 Mart 2019'da belediye başkanlığına seçilen Arı, bu koltukta 21 ay oturabilmişti. Arı, 29 Ocak 2021'de "affını" istemişti. İstifa için iki iddiadan söz edilmişti. İlki, önceki başkan dönemindeki yolsuzluklarının üzerine gittiği iddiasıydı. İkincisi ise özel hayat. Arı, istifa gerekçesini 'psikolojik' diye açıklayarak, şöyle demişti: '18 aydır yumuşak yatakta yatmadım. Sürekli bu tempoyla çalışırsanız fiziğiniz artık bunu kaldıramayacak hale geliyor. Bir iki doktora gözüktüm, toparlayamadım.' Arı'nın 'psikolojisi' toparlanmış olmalı ki, AK Parti'den istifa etti. Öğrendiğim kadarıyla İyi Parti'ye katılacak. İyi Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın ikna çabaları olumlu sonuç verdi. Arı, 'Bana 20 gün süre verin' dedi. Şubatta TBMM'de İyi Parti'nin grup toplantısına katılacak olan Arı'nın rozetini Meral Akşener takacak. İyi Partililer şehirde sevilen bir isim olan Arı ile belediye başkanlığını kazanacaklarını düşünüyor.

Ne olmuştu

Bazı haber sitelerinde, AK Parti'li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, kendinden önceki yönetimin yolsuzluk dosyalarını araştırdığı ve bu nedenle baskı gördüğü iddiaları yer almıştı

Bu nedenle AK Parti Genel Merkezi’ne istifa dilekçesini verdiği ve bağımsız belediye başkanı olarak devam edeceği iddia edilmişti.

 

Halk TV, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU