32 suşi yiyen kadın hastanelik oldu

Amerikalı kadın ayrıca miso çorbası ve Japon mantısı da yemişti

Verdiği paranın karşılığını fazlasıyla almak isteyen kadın soluğu hastanede aldı (TikTok/@danielleshap)

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Mountain View şehrinde Sushi 85 adlı restorana 50 dolara sınırsız suşi yemek için giden kadın hastanelik oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

24 yaşındaki Danielle Shapiro geçen ay bir arkadaşıyla birlikte suşi ziyafeti çekmek istedi ancak işler istediği gibi sonuçlanmadı. 

Shapiro, 32 suşi birden yedikten sonra kendisini kötü hissetti ve şiddetli mide ağrılarıyla acile kaldırıldı. Hastanede Shapiro'ya gastroözofageal reflü teşhisi kondu. 

Shapiro neden hastaneye kaldırıldığını anlatmak ve yediği suşileri göstermek için 23 Aralık'ta TikTok'ta bir video paylaştı. 24 yaşındaki kadının suşi sevenlere yaptığı uyarı 11 milyondan fazla görüntülendi. 

Talihsiz kadın videoyu, "Sınırsız suşi deneyimi ters gitti" ifadesiyle paylaştı. Shapiro bir önceki paylaşımında "büyük bir suşi hayranı" olduğunu ve bir arkadaşıyla birlikte sınırsız suşi deneyimi yaşamak istediğini söylemişti. 

 

@danielleshap

All you can eat sushi gone wrong…

Originalton - POV’s

 

Shapiro restoranda miso çorbası, Japon mantısı olarak bilinen 4 gyoza, jalapeno poppers, 8 green dragon roll, 8 snow roll, 8 California roll, 8 wakame roll yedi. Suşi çılgını kadın ziyafetten sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:

Yemekten hemen sonra o kadar şiştik ki eve gitmeden önce yarım saat arabada oturmak zorunda kaldık.

Shapiro sabaha doğru göğsünde ve midesinde yoğun bir ağrı hissettiğini ve nefes almakta zorlandığını belirtti. Hastane tedavi görmesinin ardından Shapiro kendine gelmesinin birkaç gün aldığını söyledi. 

Bu talihsiz deneyimin suşi aşkını baltalamayacağını ifade eden Shapiro, "Kesinlikle tekrar suşi yiyeceğim" dedi. 

 

Independent Türkçe, The New York Post, Daily Mail

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU