Almanya'da hırsızlar yolun 300 metre karesini çaldı götürdü

Polis, taşların yaklaşık 60 ton ağırlığında olduğunu açıkladı

Polis, taşların çalındığı alanın yaklaşık 300 metrekare büyüklüğünde olduğunu belirtti (Mitteldeutscher Rundfunk)

Almanya'da hırsızlar yoldaki kaldırım taşlarını çaldı.

Saksonya eyaletindeki Görlitz bölgesinde yer alan Zittau kasabasında yaşanan olayda hırsızlar, bir yük treni istasyonundaki kaldırım taşlarını söküp götürdü.

Ulusal demiryolu şirketi Deutsche Bahn çalışanları, 10 Ocak'ta yoldaki taşların çalındığını fark etti ve polise ihbarda bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ebersbach-Neugersdorf Polisi, olayla ilgili başlattığı soruşturmada hırsızların taşları 16-23 Aralık tarihlerinde çalmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu açıkladı.

Hırsızların kimliği henüz tespit edilemezken polis, şüphelilerin toplamda yaklaşık 60 tonluk taşları kazı makinesi kullanarak söküp daha sonra bir kamyonla taşıdığını belirtti.

Yetkililer, hırsızların toplamda 30 bin euro civarında zarara yol açtığını söyledi. Sökülüp götürülen taşların değeri 9 bin euroyken, yolun onarımı için de yaklaşık 20 bin euro harcanması gerekiyor.

Polis taşların çalındığı yolun yük istasyondaki taşıma işlemleri için kullanıldığını ifade etti.

Zittau, Çek Cumhuriyeti'yle Polonya sınırında yer alıyor. Fakat taşların şu anda Saksonya sınırları içinde mi olduğu yoksa bu ülkelerden birine mi götürüldüğü henüz bilinmiyor.Independent Türkçe, Mitteldeutscher Rundfunk, Polish News

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU