İçişleri Bakanı Soylu'dan 23 Haziran değerlendirmesi: İşimiz biraz zorlaşacak

Soylu: İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Merkezi açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, “31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye’yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı” dedi.

Soylu, demokrasiyi tanımanın ve hazmetmenin kolay olmadığını belirtti: 

Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Siyasi hayatımızda kaybetmişliklerimiz var, kazanmışlıklarımız var, bunlar olacaktır. Ama biz dünyayı yıkmıyoruz, aramızdaki temel fark bu. Demokrasi şehitleri veren bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Demokrasi şehitleri verdirenler ile verenler arasındaki temel fark bu. Hukuka uyanlar ile hukuka küsenler arasındaki temel fark bu.

"İşimiz biraz zorlaşacak"

İçişleri Bakanı seçim sonrası ortaya çıkan tablo ve Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmesi ile ilgili Ordu'daki VIP tartışmasına gönderme yaptı:

Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul’un, valiye ‘it’ diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet… İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz. Benim söyleyeceğim bu.

 

Anadolu Ajansı

DAHA FAZLA HABER OKU