Erdoğan'ın pek çok kuruma yaptığı atama kararları Resmi Gazete'de

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı'na Prof. Dr. Muhittin Macit, Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine Kontrolörlüğü'ne Harun Gürer, TPAO yönetim kurulu üyeliğine Kutluhan Taşkın ile Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine de Sezai Aydın atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı / Fotoğraf: AA

Bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı'na Prof. Dr. Muhittin Macit, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan Hazine Kontrolörlüğü'ne Harun Gürer, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Kutluhan Taşkın ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine de Sezai Aydın'ın ataması yapıldı.

Diğer görevden alma ve atamalar

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Yasin Kalem, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Erkan Tek, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Feyza İleri ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine İlyas Tufan getirildi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Nuri Uslu, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliklerine Mustafa Koç ile Ömer Karademir atandı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer görevden alınarak yerine Fevzi Kurt getirildi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya ile 21. Bölge Müdürü Göktuğ İlter görevden alındı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 21. Bölge Müdürlüğüne 8. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu getirildi.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU