George Clooney: ABD Başkanı olmaktansa güzel bir hayat yaşamayı tercih ederim

Aktör, eski ABD Başkanı Donald Trump'ı hep "kızların peşinde koşan" bir "mankafa" diye niteledi

George Clooney, 2019'da Londra'da düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtlamıştı (AP)

George Clooney, ABD başkanlığına aday olmak istemediğini ve bunun yerine "güzel bir hayat" yaşamayı tercih ettiğini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

BBC'den gazeteci Andrew Marr'a pazar (10 Ekim) verdiği röportajda aktör ve yönetmen, siyasete atılma fikrini tamamen reddetti ve bunun yerine dört gözle iş yükünü azaltmayı beklediğini ekledi.

Clooney şunları söyledi:

Bu yıl 60 yaşına girdim ve eşimle konuştuk, ikimiz de çok çalışıyorduk ve bu yılları sakin yıllarımız olarak düşünmemiz gerektiğini söyledim.

Clooney daha az proje üstlenmenin yanı sıra hâlâ yapabiliyorken "basketbol oynamak ve sevdiği şeyleri yapmak" istediğini söyledi.

Trump'ın başkanlık dönemini tartışan Clooney, ABD'nin şu anki durumunu "hırpalanmış bir çocuğa" benzetti.

Aktör, Biden'ı ve anketlerde oylarının azalmasını savunmak için şunları söyledi:

Onarılması gereken çok şey var, çok fazla şeyin iyileşmesi gerek ve bu zaman alacak.

Trump'ın cumartesi (9 Ekim) Iowa'da düzenlediği ve eski başkanın Beyaz Saray'da ikinci dönemi için aday olabileceği sinyalini veren "Amerika'yı Yeniden ve Yeniden Harika Yap (Make America Great Again, Again)" sloganını kullandığı mitingin ardından Clooney, Amerikalıların Trump'ı yeniden seçmektense "biraz daha mantıklı davranacağını umduğunu" söyledi.

Akademi Ödüllü oyuncu aynı röportajda Trump'ı kadın düşkünü bir "mankafa" diye nitelendirdi.

Clooney şunları söyledi:

Onu başkan olmadan önce de tanıyordum. Kızların peşinde koşan bir adamdı sadece. Ne zaman dışarı çıksan 'Bu kızın adı ne?' derdi. Bundan ibaretti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU