Elon Musk'ın doğum günü şerefine "uzaya" Dogecoin gönderildi

SpaceX patronu 2022'de dogecoin'i "gerçek Ay'a" göndermeyi planlıyor

Elon Musk'ın 28 Haziran'daki doğum günü nedeniyle bir Dogecoin, hava balonuna takılı halde uzaya gönderildi (Reid Williamson / Twitter)

Bir YouTuber, kripto parayı "uzaya" götürmek için tasarlanmış gösterisinde bir Dogecoin'i Dünya'nın stratosferine doğru gönderdi.

Reid Williamson, Elon Musk'ın 50'inci doğum günü şerefine replika madeni parayı uzaya fırlatmak için bir hava balonu kullandı.

Hava balonunun ulaştığı irtifa tam olarak bilinmiyor fakat taşıt patlamadan önce genellikle yaklaşık 40 km yüksekliğe çıkabiliyor. Dış uzaysa Dünya yüzeyinden yaklaşık 100 km irtifada başlıyor.

Williamson olayı belgeleyen videoda, "Bütün bunları başarmak için birkaç malzeme toplamamız ve biraz araştırma yapmamız gerekti. eBay'den ikinci el bir GPS takip cihazı, iki hava balonu, bir paraşüt ve tabii ki Amazon'dan fiziksel bir Dogecoin replikası sipariş ettim" ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dogecoin, Teksas eyaletindeki Austin'in dışında kalan bölgedeki bir tarladan fırlatıldı ve yaklaşık 50 kilometre uzağa düştü. Video 28 Haziran Pazartesi günü Musk'ın doğum gününe denk gelecek şekilde paylaşıldı.

Williamson "Umarım bu video en uslu çocuğu 1 dolara (yaklaşık 9 TL) çıkarmaya yarar" diye yazdı. "Elon, Doge'u Ay'a götürmek için fırlatma konusunda herhangi bir ipucuna ihtiyacın olursa mesaj kutum her zaman açık."

SpaceX ve Tesla CEO'su bu yıl 1 Nisan'da paylaştığı bir tweette şirketinin "Gerçek Ay'a gerçek bir Dogecoin koyacağını" söylemişti.

1 Nisan'da paylaşılmasına rağmen tweet Tesla'nın bitcoin'i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamasından sadece bir hafta sonra geldi.
 


Teknoloji milyarderinin, Tesla'sını Falcon Heavy roketinin ilk test uçuşunda uzaya fırlatmasında olduğu gibi uzaya sıradışı yükler gönderme konusunda bir geçmişi var.

SpaceX, yeni nesil Starship roketini kullanarak astronotları yeniden Ay'a götürmek için bu yılın başlarında NASA'yla milyarlarca dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. Muhtemelen Ay'a ilk önce test yükleri gönderilecek ve bu fırlatmaların gelecek yıl kadar erken bir tarihte gerçekleşmesi bekleniyor.

Ayrıca Musk daha önce Ay'ın yüzeyine Dogecoin bayrağı diken bir Shiba Inu köpeğinin görüldüğü montajlanmış bir fotoğraf paylaşmıştı. Şubattaki gönderisinde Musk, "Gerçekten. Gerçek Ay'a" ifadelerini kullanmıştı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU