Çin'de yeni estetik furyası: Elf kulakları

İşlemin, kulakların dışarıya doğru daha fazla uzamasına neden olarak yüzün daha ince görünmesini sağladığı iddia ediliyor

Elf kulakları ilk tuhaf güzellik modası değil (Unsplash)

İnsanların kulaklarını daha "elf benzeri" gösterecek şekilde değiştiren yeni ameliyatın Çin'de ilgi gördüğü bildiriliyor.

Estetik işlemin amacı, yüzün geneline daha ince bir görünüm kazandıracağı inancıyla kulakları daha sivri hale getirerek daha yukarı ve baştan dışarıya doğru uzatmak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Guangzhou kentindeki Gaoshang Tıbbi Kozmetik Merkezi doktorlarından Yu Wenlin, South China Morning Post'a günlük ameliyat sayısının 6'yı bulabildiğini söyledi.

Wenlin, estetik işlem sonucunda "Stahl kulağı" ve çıkıntılı kulak arasında bir kulak elde edildiğini belirtti.

Kulağın kıkırdağına sivri bir görünüm veren fazladan kıvrım ya da kat olduğunda buna Stahl kulağı deniyor. Post'a göre, çıkıntılı bir kulak Çin'de iyi şans sembolü olarak da kabul ediliyor.

İşlemi yaptıran 20 yaşındaki kadın Song Yao, Vice'a şunları söyledi:

Sonuçlar çok belirgin. Kulaklarımı karşıdan görebilirsiniz ve genel olarak daha enerjik görünüyorum.

Elf kulakları ilk tuhaf güzellik modası değil. 2017'de Kendall ve Kylie Jenner'ın yanı sıra Nicki Minaj gibi ünlülerin daha geniş kalçalarının fotoğraflarını paylaşmasıyla "kalça girintisinin" görünmesini engelleyen estetik işlem popülerlik kazanmıştı.

Kalça girintileri, vücudun yan tarafında, kalça kemiğinin uyluklara bağlandığı bölgedeki içe doğru çöküntüye verilen isim. Bunlar vücudun doğal hatlarıdır.

Bu çöküntüyü "doldurmak" için kalça çevresinde kolajen üretmek üzere bölgeye derma dolgu maddesi Sculptra enjekte ediliyor.

Bedeni olumlamaya yönelik hareket, bu modayı frenlemeye yardımcı olsa da (süper model Bella Hadid düzenli olarak kalça girintilerinin fotoğraflarını paylaşıyor) kadınların bu "kum saati" şekline ulaşmasına yardımcı olmayı vaat eden egzersiz videolarında da artış yaşandı.

Beverly Hills merkezli cerrah Dr. Sheila Nazarian, Vice'a kalça girintilerinin egzersizle yok edilemeyeceğini söyledi.

Bu sinir bozucu çünkü Instagram'a girince egzersiz yapan bu kadınlar var ve iki milyon, üç milyon takipçileri oluyor. Bir cerrah olarak benim için (kalça bölgelerinin) doğal olmadığı çok bariz.

Kalça girintisi olmayan her kim varsa, bir işlemden geçmiştir.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style/fashion

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU