Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı'nda konuştu: Peygamberlikten sonra ulaşılabilecek en yüce mertebe

MHP Lideri Devlet Bahçeli Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde açıklamalarda bulundu

Fotoğraf: AA (arşiv)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaretinde konuştu. Bahçeli’nin açıklamalarından önemli bölümler:

"Aziz şehitlerimiz dünyaya Türk-İslam ülküsünün irfanıyla bakmışlardır. Onlar istiklalimizin muhafızlarıdır. Bir ülke, ülkü uğruna mukaddes bir amaç uğruna candan vazgeçmek fedakarlığın en büyüdüğüdür. Şehitlerimizin al bayrağın dalgalanması için kara toprağa sarılan onur nişanemizdir. Şehitlerimiz davamızın ölümsüz sembolleridir. Ancak her şehit varoluşumuzun güvencesi, milli haklarımızın hem gücü hem güveni olmuştur. Bizler bastığımız yerleri sadece toprak deyip geçmiyoruz. Bu cennet vatanı vermemek konusunda azimli, kararlıyız. Şehadeti göze almış bir insanı, milleti yenecek teslim alacak, boyun eğdirecek beşeri bir kuvvet asla yoktur. Şahadet ruhu asildir, muazzezdir, muktedirdir. Milliyetçe hareketin davası hakkın, hakikatin Allah’ın davasıdır."

"Kutlu davamızın müdafaa ve mücadelesinde çetin şartlara dayandık. Surlarımızda gedik açtırmadık binlerce dava insanımız canlarını ortaya koydular. Hesap, plan yapmadılar, ikbal derdine düşmediler. Hiçbir çıkar odağından, hiçbir şart altında aman dilemediler el avuç açmadılar. Şehitlerimize karşı vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Ülkü şehitlerimiz isimlerini mücadele tarihine altın harflerle yazdırdılar. Zamanın dar kalıplarına sığmayıp taşan ihanete meydan okuyup bozkurt gibi ileri atılan onlardır. Yabancı ve gayri milli akımlara engel olan, Türk milletinin bekası için muazzam duruş ve tavır gösteren yine onlardı. Üstün bir görev şuuruna sahiplerdi. Dinimizde bir insanın peygamberlikten sonra ulaşabileceği en yüce mertebe şehadettir. Ve de şehitler Allah'ın misafirleridir. Dünya durdukça şehitlerimizi anacağız, onlara layık olmakla kalmayacağız, her birini saygıyla, şükranla Fatiha ile yad edeceğiz. Davamızın hamuruna leke düşürülmeyecektir. Türkiye yaşayacaktır, Türk milleti ebediyete kadar varlığını muhafaza edecektir. Bir olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız"

"Şehitlerimiz vakarlıydı, vicdanlıydı. Hepsinde ahlak, fikir, sabır, inanmışlık vardı. İnancımıza göre şehitler ölmez, bilakis onlar diridir sadece bunu göremeyiz. Dünya durdukça şehitlerimizi anacağız. Davamızın hamuruna leke düşürülmeyecektir. Türkiye’nin beka mücadelesinden ödün vermeyeceğiz. Tarihsel haklarımızı milli kimliğimizi, milli kültürümüzü çiğnemek için işbirliği yapan kim varsa karşısında asla teslim olmayacak milli duruşu görecektir. Bu aymazlığa kendini kaptıranlara bugün de yarın da aynı kararlılıkla karşı duracaktır, kötü niyetliler akıllarına başlarına almalıdır."

"Milliyetçi hareket onların uğruna can verdiği ülkü hedeflerde yürümeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, Gün Sazak’ı da şükranla anıyorum."

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU