Elon Musk'ın anketi Bitcoin'i vurdu, Dogecoin'i uçurdu

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Bitcoin ile ödemeyi durdurdu. Açıklamanın ardından Bitcoin'de yüzde 5'lik bir düşüş yaşanırken, Musk’ın desteklediği Dogecoin ise geçtiğimiz günlerde yaşanan sert düşüşün ardından yaklaşık yüzde 25 prim yaptı

Elon Musk'ın Tesla'nın Bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu duyurduktan sonra ilk dakikalarda Bitcoin'de yüzde 5'lik bir düşüş yaşandı / Kolaj: Independent Türkçe

Kripto para piyasalarında Elon Musk'ın attığı tweetler ve yaptığı açıklamalar coin piyasalarının yönü ve hacmi üzerine etkili olmaya devam ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Twitter'da bir anket paylaşarak Tesla'nın Dogecoin ile ödeme alıp almamasını takipçilerine sordu. Bu anket kısa sürede büyük ilgi gördü. Ankete katılanların yüzde 78.2'si evet yanıtı verirken Musk'tan anketin sona ermesinin ardından beklenmedik bir açıklama geldi.

Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu duyurdu. Musk'ın mesajından sonra ilk dakikalarda Bitcoin'de yüzde 5'lik bir düşüş yaşandı. Bitcoin 51 bin 453 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Musk açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların ve özellikle en kötü emisyona sahip olan kömürün hızla kullanılmasından ötürü endişe duyuyoruz.Kripto paralar birçok düzeyde iyi bir fikirdir ve önemli bir geleceğe sahiptir. Ancak bunu çevre için büyük bir maliyeti olamaz.Tesla herhangi bir Bitcoin’ini satmayacak. Ayrıca madencilik için sürdürülebilir enerjiye geçilir geçilmez, ödemeler için tekrar Bitcoin kullanmayı planlıyoruz”

Tesla 1,5 milyar dolarlık dijital varlık aldı

2021'in ilk çeyreğinde Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde “dijital varlık” satın aldı ve ardından 272 milyon dolar değerinde satış yaptı. Tesla’dan 26 Nisan’da yapılan bir mali dosyaya göre bitcoin satışlarından elde edilen kar, şirketin kârına 101 milyon dolarlık katkı yaptı.

 

Dünya

 

DAHA FAZLA HABER OKU