Akşener: CHP’lilerin sandığa gitmelerini sağlayacaksınız; sandığa gitmeyen AK Partilileri tek tek arayacaksınız

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener İstanbul seçimleriyle ilgili konuştu: Herkese Ekrem İmamoğlu'nun kazanacağını söylüyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Safranbolu'daki iftar programında gündeme ilişkin konuştu / Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Karabük İl Başkanlığı tarafından Safranbolu ilçesindeki bir otelde düzenlenen iftar programında konuştu.

Akşener, geride bırakılan yerel seçimlerde hiç kırıcı söz söylemediklerini, vatandaşlardan da bunu istediklerini, hangi partiyi desteklerlerse desteklesinler seçimin bir hizmet yarışı olduğunu unutmadan dostluk ve arkadaşlıkların bozulmaması gerektiğini söylediklerini söyledi. 

Ülkenin sorunları varken İstanbul'da yapılacak seçimlere kilitlendiğini belirten Akşener, herkesin İstanbul'da yapılacak seçimleri kendisine sorduğunu, herkese Ekrem İmamoğlu'nun kazanacağını ilettiğini dile getirdi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ülkede ekonomik krizin yaşandığını savunan Akşener, hükümetin dış politikasını S-400 hava savunma sistemi üzerinden eleştirdi. 

"CHP’li seçmenin sandığa gitmesini sağlayacaksınız”

Akşener Ekrem İmamoğlu'nun 16 milyon İstanbullunun adayı olduğunu ve herkesin ona sahip çıkması gerektiğini belirtti. 

"İstanbul'da ilçe ilçe yaptırdığımız bir çalışmada 2 milyon 780 bin civarında CHP seçmeni gibi görünüyor sandığa gitmemiş. 3 milyon 700 bine yakında AK Parti'den seçmen gitmemiş. CHP'li seçmenin sandığa gitmesini hep beraber sağlayacaksınız. 3 milyon 700 bin civarındaki AK Parti seçmenini de tek tek arayacaksınız. Kapıların zillerini çalıp oylarına talip olduğunuzu söyleyeceksiniz."

“Çirkin dilin devam edeceği anlaşılıyor”

Yenilenecek seçimlerde çok çirkin bir dilin devam edeceğinin anlaşıldığını iddia eden Akşener, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun ifadelerini hatırlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanı görevden alması ya da istifa etmesini sağlaması gerektiğini belirtti. 

Bu insanların kendilerine çeki düzen vermedikleri sürece gelecek ramazan ayında çok daha farklı şeyler konuşuyor olacaklarının altını çizen Akşener, salondakilerden kardeşliklerini, komşuluklarını, dostluklarını bozmamalarını istedi. 


AA

DAHA FAZLA HABER OKU