Antalya'da gazeteci İdris Özyol kimliği belirsiz 2 kişi tarafından darbedildi

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ'ın ardından bir gazeteci daha saldırıya uğradı

Fotoğraf: Twitter @sukruagirman

Antalya'da yerel olarak yayımlanan Akdeniz'de Yeni Yüzyıl gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol, iş çıkışı kimliği belirlenemeyen 2 kişi tarafından darp edildi. Saldırganlar kaçarken Özyol, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Olay, dün akşam saatlerinde Kızılsaray Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gazeteden çıkan İdris Özyol, 2 kişinin saldırısına uğradı.

Çevreden kişilerin çığlıkları duyması üzerine şüpheliler kaçarken gazeteci Özyol, gazetedeki arkadaşları tarafından çağrılan ambulansla Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
 

idris özyol 1 iha.jpg
Fotoğraf: İHA


Sol eli, göğüs kafesi, yüz bölgesi ve başında ağrılar hissettiğini belirten Özyol, ilk müdahalenin ardından röntgen odasına alındı. Röntgende kırık olmadığı tespit edilen Özyol hastanede müşahede altına alındı. Polis darp olayını gerçekleştirip kaçan 2 kişinin yakalanması için çalışma başlattı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)İdris Özyol gazete binasından sokağa çıktığı sırada iyi giyimli, 1.80 boylarında, esmer tenli 2 kişinin karşısından yürüyerek geldiğini, kişileri geçer geçmez birisinin "pardon" deyince kendisinin de onlara dönerek baktığını söyledi.

Özyol “Bir anda tekme ve yumruklarla saldırdılar, beni yere düşürdüler, vücudumun her yerine, yüzüme ve sol elime tekmelerle yumruklar attılar. Daha sonra ise kaçtılar” dedi. 

 

idris özyol 2 iha.jpg
Fotoğraf: İHA


ÇGD'den açıklama

Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve diğer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecileri hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz" denildi.

CHP saldırıyı kınadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da Özyol'a yönelik saldırıyı kınayarak olayın takipçisi olacaklarını açıkladı.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU