Şentop'tan rehin alma girişimiyle ilgili açıklama: Bir milletvekiliyle ilişkilendirmek yanlış olur

Meclis Başkanı Mustafa Şentop milletvekillerinin seçim bölgesinde tanımadıkları kişilerle görüşebildiklerini söyledi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop / AA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Meclis’te banko görevlilerini rehin almaya çalışan ve DHKP-C’li oldukları belirtilen şüphelilerle ilgili açıklama yaptı.

Meclis güvenliğinin iyi işlediğini söyleyen Şentop, “Belirli bir milletvekiliyle ilişkilendirilmesi yanlış olur” diye konuştu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)


Şentop şöyle konuştu:

"İkisi birden giriş yapmak istiyorlar. Kadın olan şüphelinin Meclis'e giriş yasağı olduğu anlaşılıyor. Görevlimize saldırıyor, erkek olan arkadan boğazını sıkıyor. Güvenlik güçlerince etkisiz hale getiriliyor.

Savcılık olaya el koydu, soruşturma devam ediyor. Meclisimizde güvenlikle ilgili iyi işleyen bir sistem var. Güvenlik sistemi iyi bir sistem. Ama ilave bir şey gerekirse yapılır.

Erkek olan şahısla ilgili bir arama kaydı yok. Kadın ile ilgili örgüt üyeliği değil başka bir suçtan var. Mahkeme kararı var.

(Mahmut Tanal iddiaları) Burada milletvekillerimizin talepleri oluyor. Belirli bir milletvekili ile doğrudan ilişkilendirilmesi yanlış olur. Bazen seçim bölgesinden tanımadığı kişilerle görüşebiliyor. Danışman arkadaşlarımızın daha dikkatli hareket etmelerini öneririm. Güvenlik görevlilerimizin giriş çıkışlarla ilgili aldığı önlemler kimseyi rahatsız etmemeli. Bütün ihtimaller değerlendiriliyor."

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU