Koronavirüs tedbiri: CHP, İstanbul’da faaliyetlerini geçici olarak durdurdu

CHP İstanbul İl Başkanlığı, salgının İstanbul’da hız kazanması üzerine geçici olarak saha faaliyetlerine ara verip çalışmaları yeniden online yapma kararı aldı

Fotoğraf: Twitter

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki koronavirüs salgınının seyri ile ilgili toplantının ardından yaptığı açıklamada, "İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı" demişti.

Bugün ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıklamalarının ardından CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan ilk tedbir geldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

CHP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul’da Kovid-19 yayılımının son dönemde hızla artması ve şehrin her noktasında ileri düzey yoğunluk oluşturması sebebiyle geçici olarak saha faaliyetlerine ara verip çalışmaları yeniden online yapma kararı aldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, gerekli tedbir ve önlemler alınana kadar il genelindeki tüm saha faaliyetlerini durdurup ilçe başkanlıklarını ziyaretçilere kapatma kararı aldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan ilçe başkanlıklarında gönderilen resmi yazı ile devam eden saha çalışmalarına ara verilmesi, ilçe başkanlıklarının ziyaretçilere kapalı olması ve toplantıların yeniden online olarak yapılması kararı iletildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kaftancıoğlu’ndan Bakan Koca’ya çağrı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın çağırılmadığı toplantılarla İstanbul’daki kötü gidişatın durdurulamayacağını belirterek,  iktidara “siyasi kaygılarla davranmaktan bir an önce vazgeçerek halkın sağlığı için gerekli önlemleri hızlıca alın” çağrısında bulundu. Kaftancıoğlu şunları söyledi:

Görünen o ki; Sağlık Bakanı’na İstanbul’un gerçekleri ya anlatılmıyor ya da anlatılıyorsa bile umursanmıyor. Bakan Koca, sokağa çıkıp birkaç vatandaşı görüp dinlese bile İstanbul’daki pandemi gerçekliğinin ne olduğunu daha objektif görebilecektir. Buradan Bakan Koca’ya tavsiyem İstanbul’daki durumun ciddiye alınarak gerekli tedbirlerin daha fazla geç kalınmadan bir an önce alınmasıdır. Bu tedbirler alınmadığı sürece sonuçtan vatandaşı sorumlu tutmanın hiçbir gerekçesi de olamaz..

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bir nöbetçi kalacak

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan ilçe başkanlıklarına iletilen yazıda şu ifadeler kullanıldı: :

İstanbul’da Kovid-19 yayılımının son dönemde hızla artarak ve şehrin her noktasında ileri düzey yoğunluk oluşturması sebebiyle;

- Tedbirlere uygun olarak kısmi açık tutulan ilçe başkanlıklarımızın ziyarete tamamen kapatılması ve sadece bir nöbetçinin bulunması,

- Danışma Kurulu, örgüt toplantısı, yönetim kurulu toplantıları ve eğitim seminerlerinin online görüşme platformları aracılığıyla gerçekleştirilmesi,

- Partimizin sahada devam eden çalışmalarının ilan edilecek diğer bir zamana kadar askıya alınması

- Devam eden Adım Adım İktidara çalışmamızın yüz yüze eğitim ve saha ön çalışmalarını durdurarak dördüncü kademe eğitimlerinin de online olarak sürdürülerek tüm eğitimlerin tamamlanması,

- Parti örgütümüze ve vatandaşlara COVİD-19 tedbirlerinin kısa mesaj ve sosyal medya aracılığıyla hatırlatılmasının gereğini bilgilerinize rica ederim.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU