İçişleri Bakanı Soylu Küçükçekmece'de çocuğa cinsel istismar failinin yakalandığını söyledi

Soylu, 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar olayıyla ilgili Valiliğin açıklama yapacağını duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu / Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "( Küçükçekmece'de çocuğa cinsel istismar) İlgili failin yakalandığı bilgisi bende var. Bu tip meselelere yönelik hem tavrımız hem mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir" dedi.

Soylu, Öz Orman-İş Sendikası Genel Kurulu'nun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bir basın mensubunun, Küçükçekmece'de çocuğa cinsel istismara ilişkin sorusu üzerine Soylu, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki çocukla ilgili hem İstanbul Valiliği hem İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün faili yakalama konusunda çalışma yaptıklarını belirtti.

Bakan Soylu, "Zannediyorum bu saatler içerisinde açıklayacaklardır. İlgili fail yakalandı. Çünkü yaklaşık bu olay olduktan hemen sonra başladılar. İstanbul Valiliğimiz bir açıklama yapacaklar. Buraya girerken açıklama yapılacağı bilgisini aldım. Çocuğumuzun sağlık durumumun da iyi olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

"Ciddi bir bilgi kirliliği var"

Çocuğun babasıyla telefonda görüştüğünü ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade eden Soylu, "İlgili failin yakalandığı bilgisi bende var. Bu tip meselelere yönelik hem tavrımız hem mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir" ifadelerini kullandı. 

Soylu, olayın medeniyete ve toplumsal ahlaka uygun olmadığını, ancak toplumun kınadığı böyle durumlarla karşı karşıya kalınabildiğini, bunlarla ilgili de gerekenin yapıldığını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da cinsel istismara uğrayan çocuk ve ailesi için uzman klinik psikolog görevlendirdiklerini ve 24 saat ailenin yanında kalacağını söyledi.

Bakan Selçuk olayla ilgili davalara müdahil olacaklarını ifade ederek "Failin en ağır cezayı alması için adli süreci yakinen takip edeceğiz" dedi.

 

AA

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU