Karar yazarı Hakan Albayrak: Davutoğlu'nun Saraybosna'daki görüşmeleri Ankara baskısıyla iptal edildi

Hakan Albayrak köşesinde; AK Parti yönetiminin, Ahmet Davutoğlu’nun Saraybosna’da yapacağı görüşmeleri baskı yaparak iptal ettirdiğini yazdı

Ahmet Davutoğlu, 10. Saraybosna İş Forumu’na katıldı

Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bosna Hersek ziyaretinde, ülkenin birçok yöneticisiyle yapacağı ziyaretin Ankara’nın baskısıyla iptal edildiğini yazdı. 

Ahmet Davutoğlu’nun önceki gün 10. Saraybosna İş Forumu nedeniyle Bosna-Hersek’te olduğunu aktaran Albayrak, Davutoğlu’nun forumda bir konuşma yaptığını ve Bosna-Hersek’in ticaretine katkılarından dolayı bir ödül aldığını, orada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ödül töreni başlamadan evvel toplantı salonundan ayrıldığı bilgisini paylaştı. 

Davutoğlu’nun ziyareti kapsamında bu ülkenin birçok yetkilisiyle görüşmeler yaptığını da yazan Albayrak, AK Parti yönetiminin daha önce kararlaştırılan diğer randevuları da iptal ettirdiğini iddia etti.
 

Ahmet Davutoğlu (2).jpg
Ahmet Davutoğlu’na forumun kurulmasına ve Bosna-Hersek’in ticaretine yaptığı katkılar nedeniyle ödül verildi​​​​​​​


Albayrak köşesinde şunları yazdı:

“Davutoğlu’nun Saraybosna programında, Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi Şefik Caferoviç ile bir görüşme de vardı; fakat iki tarafın mutabakatıyla günler öncesinden planlanan bu görüşme, kuvvetli bir iddiaya göre o baskı yüzünden gerçekleşemedi."

"Bosna-Hersek Diyanet İşleri Başkanlığı, Davutoğlu’nu, yeniden inşa edilen tarihî Alaca Camii’nin nasipse gelecek ay gerçekleşecek olan açılışına davet etmişti; fakat geçenlerde Davutoğlu’nu arayıp, büyük bir mahcubiyet içinde, çok özür dileyerek, “Ankara’nın rahatsızlığı” yüzünden bu daveti geri çekmek mecburiyetinde olduklarını bildirmişler.” 
 


Hakan Albayrak'ın yazısının tamamı...

DAHA FAZLA HABER OKU