MEB açıkladı: Kronik hasta liseliler uzaktan eğitime devam edebilecek

MEB yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin okula uzaktan eğitimle devam edebileceğini açıkladı

Fotoğraf: AA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı iş ve işlemlerine ilişkin illere yazı gönderildi. Buna göre ders yılı 31 Ağustos pazartesi başlayacak. Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül'de yapılacak.

Sınavlar mümkün ise çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacak. Bunun mümkün olmaması durumunda öğrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak şekilde düzenlenecek.

Yüz yüze eğitim başladıktan sonra, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi’nde kronik hastalıklar listesinde hastalığı bulunan resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri, eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebilecek. Öğrencilerin durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvurmaları gerekecek. Bu konuda, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince tedbirler alınacak.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU