Kılıçdaroğlu: Çoklu baro düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandığı gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız

CHP’li belediyelerin çalışmalarından memnun olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bütün belediyeleriyle gurur duyduğunu ifade etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sakarya’daki patlayıcı maddelerin imhası sırasında gerçekleşen patlamada şehit olan askerler için başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, “ Bu kararı kim aldı? Bunlar nasıl taşınıyor? Neden olduğu yerde imha etmediler? Bu soruların cevabını herhalde yönetenler, millete verecektir. Biz de bekliyoruz” dedi.

"Ekrem Beyle gurur duyuyoruz"

İBB Genel Sekreterliği’ne atanan eski Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar'la ilgili tartışmalara ilişkin bir soruya cevap veren Kılıçdaroğlu, "Geçiniz o tartışmaları. Belediye başkanımız çalışıyor, üretiyor. Biz bütün belediye başkanlarımızla gurur duyduğumuz gibi Ekrem Beyle de gurur duyuyoruz" dedi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bütün belediyelerin özveriyle çalıştığını ifade eden Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Belediye çalışanlarına da yürekten teşekkür ederim. Sorunlar var, aşılması gerekiyor. Hiçbir belediye başkanı önüne çıkan engelden ötürü şikayet etmedi. Koşullar ne olursa olsun sorunu çözeceksiniz demiştim. Onlar da ellerinden geleni yaptılar. 

“Çoklu baro düzenlemesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız”

Çoklu bora düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlandığı gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, “Üniter yapının kalbine sokulan bir hançerdir. Buna izin verenlerin tarihsel sorumluluğu vardır. Vicdanı olan herkesin el kaldırmaması lazım” dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU