Trump’tan koronavirüsle mücadele açıklaması: New York'u zorlu haftalar bekliyor

ABD Başkanı Trump, ülkesindeki koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili, “Virüs önlemleri ne kadar uzarsa, ekonomimiz o kadar kötüye gider” dedi

Fotoğraf: AA

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkez üssü olan New York'un durumuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Beyaz Saray'da Kovid-19 ile "Mücadele Görev Gücü" günlük basın toplantısında konuşan Trump, New York’un virüs salgınıyla mücadelesine ilişkin, "New York'u zorlu haftalar bekliyor" dedi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

New York'un Kovid-19 salgını konusunda en sıcak bölge olduğunu vurgulayan Trump, "New York şu anda koronavirüs ile mücadelede ciddi bir problem teşkil ediyor. New York'u zorlu haftalar bekliyor" değerlendirmesinde bulundu. 

New York, California, Washington, Iowa, Louisiana, Teksas ve Florida eyaletlerini "afet bölgesi" ilan ettiklerini kaydeden Trump, bu ilanın hukuki açıdan öneminin büyük olduğunu kaydetti. 

Trump, ABD'nin bazı kesimlerinde virüsün oldukça az görüldüğünü kaydederek, "ABD'nin büyük bir bölümünde hayat, diğer bölgelerden çok daha önce normale dönecek" diye konuştu. 

"Virüs önlemleri ne kadar uzarsa, ekonomimiz o kadar kötüye gider" 

Ekonomiyi bir an önce eski haline getirmek için birçok insanın iş hayatına dönmesi gerektiği açıklamaları ile tepki çeken Trump, bu fikrinin arkasında durduğunu ifade etti.

Öte yandan Trump, "Birçok insan işine geri dönmek istiyor. Aceleyle bir şey yapmak istemiyorum. Bilim insanları ve kabine üyeleriyle tekrar görüşüp bir karara varacağız. Yine de bu önlemler ne kadar uzarsa, ekonomimiz o kadar kötüye gider." dedi

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU