Kayserispor Başkanı Gözbaşı: Bize göre ligler bitmiştir

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kovid-19'a yakalanan Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak ile virüs bulgusuna rastlanan Fenerbahçe’den bir futbolcu ve sağlık çalışanına geçmiş olsun dileklerini ileterek, ligin geleceğiyle ilgili görüşlerini paylaştı

Berna Gözbaşı / Fotoğraf: AA

Süper Lig ekiplerinden Hes Kablo Kayserispor'un başkanı Berna Gözbaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "önce sağlık" diyerek liglerin ertelenmesini talep ettiklerini ve bu kararda ne kadar haklı olduklarını gördüklerini söyledi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Gözbaşı, Kovid-19 teşhisi konulan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, takımın teknik direktörü Fatih Terim ile virüs bulgularına rastlanan Fenerbahçe Kulübü'nden bir oyuncu ve sağlık çalışanına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Geçtiğimiz hafta sonu liglerin ertelenmesiyle birçok insanın salgından korunduğunu belirten Gözbaşı, şu ifadeleri kullandı:

Benzer coğrafya ve kültürün olduğu İtalya ve İspanya, endişelerimizi artırıyor ve bu savaşın düşünülenden de öte uzayacağını gösteriyor. Bu aşamada bize göre ligler bitmiştir. Bundan sonra futbolcuların toplanması, risk ortamına girmeleri, form tutmaları öngörülen süreler içinde mümkün değildir.

Yaşanan sürecin tüm motivasyonlarını bozduğunu dile getiren Gözbaşı, "Özellikle yabancı bazı futbolcularımızı  Kayseri'de tutmamız zor hale gelmiştir. En kısa sürede futbolcuları evlerine göndererek bile bile ladese son vermeliyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Gözbaşı ayrıca, en kısa sürede ligin sonlandırılma şeklinin görüşülerek, teknik ve finansal sorunların tartışılması gerektiğini kaydetti. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU