AFAD, Kovid-19 testi pozitif çıkan Fatih Terim'e hakaret eden kişiyi, gönüllülük sisteminden çıkardı

AFAD, Hasan Ali Gülşen isimli şahsın, kurumun "gönüllülük" ilkelerine aykırı davranışta bulunduğu için sistemden çıkarıldığını açıkladı

Fatih Terim / Fotoğraf: AA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle tedavi gören Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e sosyal medyadan hakaret eden kişinin, AFAD Gönüllülük Sistemi'nden çıkarıldığını bildirdi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, AFAD'ın bugüne kadar yürüttüğü tüm çalışmaları "insanımız için ülkemizde, insanlık için tüm dünyada" anlayışıyla sürdürdüğü belirtildi.

 

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

AFAD'ın dil, din ve ırk farkı gözetmeksizin, insan yaşamını ön planda tuttuğu ifade edilen açıklamada, kurumun etik ilkelerinde, her koşulda insan yaşamının öneminin ve herkesin eşit yaşama hakkına sahip olması gerektiğinin vurgulandığı aktarıldı.

Açıklamada şu ifadelere yerildi:

Ülke olarak yaşadığımız bu zorlu süreçte, milletimizin birlik ve beraberliğine zarar verebilecek her türlü anlayış ve yaklaşımın karşısında olduğumuzu önemle ifade ederiz. Bu nedenle, AFAD bünyesinde gönüllü olarak görev yaptığını ifade eden ancak 'gönüllülük' ilkelerine aykırı hareket eden Hasan Ali Gülşen isimli şahıs AFAD Gönüllülük Sisteminden çıkarılmıştır.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ve hastanede tedavi altında olduğunu duyurmuştu.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU