Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs mesajı: Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın

Ülkede koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüldüğünü ifade eden Erdoğan, virüsün vatandaşlar arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıldığını söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılanlara ve vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bir mesaj yayınladı. 

Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, koronavirüse karşı vatandaşlara sesli mesajla çağrıda bulundu. Erdoğan zorunlu olmadıkça kimsenin evinden çıkmaması gerektiğini söyledi. 

"Amansız bir mücadele yürütüyoruz" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor" dedi. 

Erdoğan -2.jpg
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın" dedi / Fotoğraf: AA

Erdoğan, şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum."

"Vaktinizi evlerinizde geçirin" 

Öncelikle hijyen kurallarına riayet edilmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız. Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz. Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim.” 

Vatandaşlara teşekkür etti

Koronavirüse karşı verilen mücadelede yanlarında duran ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm vatandaşa teşekkür eden Erdoğan “Bu zor günleri de hep birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU