Karamollaoğlu’ndan hükümete: Vatandaşın faturalarından vergi alınmasın, esnafın borçları ertelensin

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, koronavirüsün ekonomik etkileriyle de mücadele edilmesi ve toplumunda oluşabilecek ekonomik yükler için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti

Fotoğraf: AA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'de görülen koronavirüs vakalarının ardından alınan tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, koronavirüsle mücadelede ilk günlerden itibaren alınan hızlı kararlar ve tedbirlerden dolayı yetkilileri takdir ettiklerini ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Koronavirüs nedeniyle toplumun farklı kesimlerinde oluşabilecek ekonomik yükler için gerekli adımların atılması gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, "Bu sebeple; hane halkının temel giderlerini oluşturan elektrik, doğalgaz ve su faturalarından vergi alınmamasını, esnafın ve iş dünyasının başta kamuya olan vergi borçları olmak üzere, kamu bankalarına olan kredi borçlarının tehirini gerekli görüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabında şunları kaydetti:

Küresel salgına dönüşen koronavirüsle mücadelede ilk günlerden itibaren alınan hızlı kararlar ve tedbirlerden dolayı yetkilileri takdir ediyoruz.

Bu süreçte aziz milletimiz, hijyen kurallarına dikkat etmeli, toplu ortamlardan kaçınmalı ve hayatı yavaşlatma sürecine girmelidir.

Hayatın yavaşlatılmasıyla birlikte toplumun farklı kesimlerinde oluşabilecek ekonomik yükler için gerekli tedbirlerin alınması büyük önem taşımaktadır.

Bu sebeple; hane halkının temel giderlerini oluşturan elektrik, doğalgaz ve su faturalarından vergi alınmamasını, esnafın ve iş dünyasının başta kamuya olan vergi borçları olmak üzere, kamu bankalarına olan kredi borçlarının tehirini gerekli görüyoruz.

İktidarın gecikmeden gerekli adımları atmasını önemsiyor, ayrıca bu hususta meslek kuruluşlarının ve özellikle Odalar Birliği'nin etkin olmasını bekliyoruz.

Yaşadığımız bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde, tedbirlere riayet ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU