AK Parti milletvekilinden CHP’li Özkoç’a: Dışarıda söylese çeker vururlar, bir daha Meclis’e giremeyecek

Kiler: O alçağın o Meclis’ten çıkarken muhakkak bir yerlerinin kırılarak çıkması lazımdı

Fotoğraf: Twitter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirileri sebebiyle iktidarın hedefi olan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’den de bir açıklama geldi.

Partisinin Ahlat ilçe kongresinde konuşan Kiler, Özkoç’un Meclis’te kavgaya sebep olan sözleri hakkında konuştu.

“CHP, darbeyle nasıl iktidar olabilirim hesabını yapıyor”

Kiler, ana muhalefet hakkında şu ifadeleri kullandı:

Ne yazık ki meclisimizde bir ana muhalefet var. Hem onun lideri hem onun şakşakçıları, tetikçileri Meclis’i karıştırmaya çalışıyor. Bilinçli yapıyorlar, bilinçli olarak Türkiye'yi germeye çalışıyorlar. Çok acıdır halen dışardan medet umuyorlar. Şaşırıyorum, üzülüyorum. Türkiye'nin ana muhalefet partisi Türkiye'ye düşman kim varsa, şahıs, örgüt, devlet kim varsa hepsiyle dost, hepsiyle kol kola. Türkiye'nin düşmanı olması yeterli onunla kol kola geziyor. Ve tek amacı var, seçimle değil, seçim olmadan ben tekrar nasıl iktidar olabilirim, tekrar darbeyle nasıl iktidar olabilirim hesabını yapıyorlar. Meclis’teki toplantıdan sonra o insan müsveddesi gelip kürsüde konuştu. Tek amaçları vardı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla geldi, tek amacı vardı Meclis’i germek, kavga çıkarmak, belki de büyük bir olay çıkarmaktı.

Özkoç’un TBMM’de yaptığı grup toplantısında getirdiği eleştirileri hedef alan Kiler, şunları söyledi:

Geçen günkü Meclis’teki o hainin, o alçağın, o onursuzun çok affedersiniz o şerefsizin söylemleri bundan ibarettir. Diğer türlü hiç kimse hele hele bir milletvekili parlamentoda o sözleri bir şahsa dahi kullanamaz, bırakın bir devlet başkanını sıradan bir şahsa dahi kullanamaz. Dışarda o sözleri bir şahsa etsin çeker vururlar.

“Bir yerlerini kırmak gerekiyordu”

“O alçağın o Meclis’ten çıkarken muhakkak bir yerlerinin kırılarak çıkması lazımdı, elini kolunu sallayarak çıkması içimi soğutmadı” ifadesini kullanan Kiler, şöyle devam etti:

 Siz o alçakça ifadeleri kullanacaksınız utanmadan sıkılmadan gelip Meclis kürsüsüne çıkıp konuşma hadsizliğini kendinizde bulacaksınız. O gün geri duracak zaman değildi, o gün o hadsize haddini bildirecek zamandı ve Rabbim nasip etti sizden aldığımız güçle ona haddini bildirdik. O şahıs o insan müsveddesi bundan sonra inşallah o Meclis’e gelmez. Ne zaman Meclis’e gelse aynı muameleyi görecek, eksik olanı tamamlayacağız. Ama tezkere meclise geldi, dokunulmazlığı önümüzdeki hafta kaldırılsa, bizde Meclis’te zevkle elimizi kaldıracağız ve o alçağın, o vatan haininin milletvekilliğini düşüreceğiz bir daha Meclis’e giremeyecek.

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU