Erdoğan’ın eski danışmanı: Bugün “reisçi” gibi görünüp her samimi uyarıyı ihanetle suçlayan ve Türkiye’yi kaosa sürükleyen örgüt bunu bilinçli yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanlarından Aydın Ünal, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu liderliğinde iki farklı partinin kurulması ve AK Parti’nin mevcut durumu hakkında konuştu

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve metin yazarı Aydın Ünal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada AK Parti’nin kritik bir eşikte olduğunu söyledi ve ekledi: Kuruluş kodlarına dönmezse kendi tasfiyesi kaçınılmazdır. Ünal’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde: 

AK Parti kurulduğu günden itibaren kendi siyasi alanını mükemmelen doldurduğu için alternatifleri oluşamamıştı. Son yıllarda AK Parti siyasi alanını daralttı ve boşluğu doldurmak için yeni partiler kuruluyor.

AK Parti’nin siyasi alanının daralması, kifayetsiz muhteris örgütlerin ve trol zihniyetinin partiyi işgal etmesiyle başladı. Şu kurulan iki yeni parti de AK Parti’den ayrılan değil, adeta AK Partiyi bölsünler diye malum örgütlerce ötelenen kadroların eseridir.

Şimdi bu kifayetsiz muhterisler ve troller, yeni oluşumları kendi elleriyle ürettikleri ve AK Parti’yi böldükleri yetmiyormuş gibi, yanlış stratejilerle yeni partileri büyütecekler ve AK Parti’nin alanını daha da daraltacaklar. Samimi uyarı yapanları yine ihanetle suçlayacaklar.

AK Parti’nin boşalttığı siyasi alanı tekrar doldurması elzemdir. Bu da en önce malum örgütlerin ve trol zihniyetinin tasfiyesiyle başlamalıdır. AK Parti kritik bir eşiktedir ve kuruluş kodlarına dönmezse kendi tasfiyesi kaçınılmazdır.

Yüzde 35’lere varan kararsız seçmen kitlesi yeni oluşumlarla birlikte düşünüldüğünde AK Parti için alarm durumudur. Önlem alınmazsa, sadece AK Parti değil bir hayal, bir dava, bir fırsat heba olup gidecek, etkisi on yıllar boyunca sürecektir.

Bugün “reisçi” gibi görünüp her samimi uyarıyı ihanetle suçlayan ve farklı her sesi engelleyerek bir de Türkiye’yi kaosa sürükleyen örgüt, hiç şüphesiz bunu bilinçli yapmaktadır.

Bugün “reisçi” gibi görünenler dün liberal, solcu, Amerikancı, fetöcüydüler. Bugün Cumhurbaşkanı’nın arkasına saklananlar yarın yine dönecek ve başka gücün arkasına saklanacaklar. 

Onlar hep kazandı ve kazanacak; kaybeden biz olacağız, Türkiye olacak.

Yaklaşan felaketi görüp susanların bir kısmının yeni oluşumlardan ikbal umduğuna şüphe yok. Ama samimi dava erlerinin A K Parti’nin karşı karşıya olduğu tehdide rağmen suskunluğu izah da edilemez af da edilemez.

AK Parti giderse, muhayyilenizin ötesinde şeyler gider...

 

Independent Türkçe  

DAHA FAZLA HABER OKU